Zamknij

Google Doodle na 30 urodziny World Wide Web. W sieci są już ponad 2 miliardy stron internetowych [WIDEO]

Aleksandra Grzegrzółka
12.03.2019 16:13
Google Doodle na 30 urodziny World Wide Web. W sieci są już ponad 2 miliardy stron internetowych [WIDEO]
fot. Google

Okrągłe, 30 urodziny sieci WWW to okazja, której Google nie mogło przegapić! Specjalnie na tę rocznicę przygotowano zabawne Google Doodle. Korzystając ze współczesnego internetu aż ciężko uwierzyć, że nie zawsze tak wyglądał. Dziś w sieci możemy znaleźć już ponad 2 miliardy stron internetowych. Uroczyste obchody rocznicy w siedzibie CERN transmitowano na żywo. Pojawił się na nich sam sir Tim Berners-Lee!

30 urodziny WWW

Dobrze znane wam WWW, czyli nic innego, jak skrót World Wide Web dało początek sieci, z jakiej korzystamy dziś. Powstała 30 lat temu, kiedy to sir Tim Berners-Lee ukończył prace nad swoim projektem, opartym na ENQUIRE, aplikacji i zarazem bazie danych, którą badacz stworzył w 1980 roku na własny użytek. WWW powstało jako wyrafinowany jak na tamte czasy system zarządzania informacjami. Dziś to już ponad 2 miliardy stron internetowych, dzięki którym dostęp do wiedzy, lub źródeł ulubionej rozrywki mamy na wyciągnięcie ręki. Huczne obchody w ośrodku CERN uświetniła obecność twórcy całego tego zamieszania!

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Google Doodle na 30 urodziny WWW

"Załóżmy, że wszystkie informacje przechowywane na komputerach w różnych częściach świata były połączone. Przypuściłem, że mógłbym przecież zaprogramować komputer w taki sposób, aby tworzył przestrzeń, w której wszystko może być powiązane ze wszystkim. Dostęp do informacji przechowywanej na jednym urządzeniu nie stanowiłby najmniejszego problemu dla użytkowników innych urządzeń" - tłumaczył genezę swojego genialnego wynalazku naukowiec. Przypomnieć użytkownikom o dzisiejszej, okrągłej rocznicy postanowiło także Google, które na tę wyjątkową okazję przygotowało zabawne Google Doodle.

Choć Berners-Lee wielokrotnie podkreślał w ostatnich latach, że kierunek, w jakim zmierza współczesny internet jest jednak lekko niepokojący, podczas obchodów 30 urodzin sieci WWW był wyraźnie wzruszony. Jakby nie było, nasz świat bez internetu mógłby wyglądać dziś kompletnie inaczej.

RadioZET.pl/źródło:CERN.org;Gazeta.pl/AG

Zobacz także

Zobacz także