Zamknij

Google Maps zacznie pokazywać ograniczenia prędkości na danej drodze

Redakcja
21.01.2019 15:40
Google Maps zacznie pokazywać ograniczenia prędkości na danej drodze
fot. Shutterstock

Coś w sam raz dla kierowców, którzy lubią czasem przycisnąć pedał gazu. Aplikacja Google Maps zacznie wyświetlać limity prędkości dla danego regionu. Powiadomienia w Mapach Google przydadzą się zwłaszcza tym, którym ciężko spamiętać poszczególne ograniczenia prędkości na różnych drogach, a zależy im na bezpieczeństwie. To koniec mandatów? Oby!

Mapy Google uprzedzą o ograniczeniach prędkości

Google prowadziło testy powiadomień o lokalnych ograniczeniach prędkości już od 2017 roku, jednak jedynie na wybranych terenach w Brazylii i USA. Teraz pojawiły się informacje o tym, że nowość ma zostać wdrożona do użytku dla wszystkich. Jak będą działać nowe powiadomienia w Mapach Google? Ułatwienie dla kierowców w pierwszej kolejności pojawi się w wersji aplikacji przeznaczonej dla użytkowników w Danii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, gdzie Google Maps wyświetli stosowne powiadomienie o limitach prędkości obowiązujących na danej drodze. Z kolei użytkownicy w Rosji, Australii, Brazylii, Kanadzie, Indiach, Indonezji, Meksyku, a także Wielkiej Brytanii oraz USA będą mogli skorzystać z jeszcze jednej, ważnej aktualizacji: powiadomień audio o znajdujących się w pobliżu fotoradarach. Czy to już koniec mandatów? Google na pewno pomoże zmniejszyć ich liczbę. Jak wygląda widok wprowadzanych powiadomień? Poniżej widać wszystko.

SPRAWDŹ TEŻ: 

Szef Google'a w Polsce. "Nie chcemy kolejnego drenażu mózgów"

Zobacz także

Zobacz także

Google Maps ostrzeże o obecności fotoradarów

Pomimo protestów np. policji w Wielkiej Brytanii Google nie obawia się, że testowana i wdrażana nowość zwiększy brawurę kierowców, którzy przestaną martwić się potencjalnymi konsekwencjami lekkomyślnej jazdy. Jeżeli już, to gigant spodziewa się odwrotnej reakcji na nowe ułatwienia. Zdarzyło wam się przekroczyć prędkość, bo zbyt słabo znaliście przepisy ruchu drogowego w danym regionie? A może jednak, co by nie mówić, groźba narażenia się na dodatkowe punkty karne skutecznie zmusza was do ostrożniejszej jazdy? Powiadomienia w Mapach Google mogą przynieść lepszy skutek, niż się spodziewamy. Serwis Android Police opublikował już pierwsze zrzuty ekranu, dzięki którym możemy zobaczyć, jak działa długo wyczekiwana przez zmotoryzowanych nowość. 

kamery
fot. Google mat. prasowe/ Tak ma wyglądać podgląd obecności fotoradarów na drodze w Mapach Google

Nic tylko czekać, aż nowa opcja pojawi się i w innych europejskich krajach, w tym także w Polsce. Niestety na to pewnie trzeba będzie poczekać jeszcze kilka miesięcy. Trzymamy kciuki za jak najszybszy termin wdrożenia zmian w polskiej wersji aplikacji!

RadioZET.pl/źrodło:Mashable;TheVerge;Tablety.pl/AG

Zobacz także

Zobacz także