Zamknij

Google przeprowadziło testy Dark Mode. Pozwala zaoszczędzić aż 63% baterii w smartfonie!

Redakcja
09.11.2018 20:47
Google przeprowadziło testy Dark Mode. Pozwala zaoszczędzić aż 63% baterii w smartfonie!
fot. Shutterstock

Testy trybu Dark Mode dały bardzo obiecujące rezultaty - na telefonach z Androidem pozwala zaoszczędzić aż do 63% baterii. Uwaga, nie odbywa się to kosztem jasności ekranu!

Google testuje możliwości trybu Dark Mode

Tryb Dark Mode to kolejna nowość zapowiedziana przez Google podczas konferencji skierowanej do programistów Android Dev Summit, w trakcie której zapowiedziano też m.in. wsparcie Androida dla składanych ekranów. Tzw. tryb ciemny ma pomóc wyeliminować jeden z największych problemów użytkowników smartfonów, czyli szybko rozładowującą się baterię. Możliwości nowego rozwiązania przetestowano na telefonie Pixel, wyposażonym w ekran AMOLED. Nowy tryb to oszczędność energii nawet przy korzystaniu z takich aplikacji jak YouTube. Jak sami doskonale wiecie, wystarczy obejrzeć zaledwie kilka filmów, aby musieć zacząć szybko szukać miejsca, w którym podładujecie baterię. Tymczasem użycie Dark Mode sprawia, że przy zachowaniu pełnej jasności ekranu jesteście w stanie w trakcie korzystania z aplikacji zaoszczędzić nawet do 60% energii baterii.

Zobacz także

Zobacz także

Tryb Dark Mode oszczędza energię baterii

Nowy tryb sprawdzi się także w przypadku korzystania z Map Google, gdzie z kolei pozwoli zaoszczędzić do 63% baterii w porównaniu do użytkowania telefonu bez włączonego trybu ciemnego. Wyniki porównano z iPhone'm 7, choć warto wspomnieć, że na zastosowanie podobnego rozwiązania w telefonach Apple użytkownicy będą musieli jeszcze poczekać. Brak trybu ciemnego w iOS 12 mocno rozczarował część posiadaczy smartfonów marki.

Zobacz także

Zobacz także

Kolory mają wpływ na zużycie baterii smartfona

Google pokazało też użytkownikom, jaki wpływ na zużycie baterii smartfona mają wyświetlane na ekranie kolory. Im więcej jasnych elementów w aplikacjach, tym więcej zużywają energii. Najwięcej procentów baterii możemy stracić w przypadku przewagi białego i niebieskiego koloru, w związku z czym gigant zdradził, że przewaga jasnych elementów w ich języku projektowania Material Design nie była najlepszym pomysłem. Najbardziej energooszczędnym kolorem okazała się być za to czerń. 

Google ogłosiło wprowadzenie nowego trybu do kolejnych aplikacji już w najbliższej przyszłości. 

RadioZET.pl/źródło:KomputerŚwiat/AG

Zobacz także

Zobacz także