Zamknij

Google stworzy własną konsolę do gier? Odważne posunięcie [SONDA]

Redakcja
29.06.2018 16:50
Google stworzy własną konsolę do gier? Odważne posunięcie [SONDA]
fot. Pixabay

Według nieoficjalnych przecieków, Google już niedługo może wypuścić na rynek własną konsolę do gier. Czy uda im się pokonać konkurencję? Rynek od dawna dominuje Sony, Microsoft oraz Nintendo.

Google wypuści własną konsolę do gier?

Wydawać by się mogło, że Google nauczyło się już czegoś na przykładzie innego produktu, YouTube Gaming. Pomimo dobrze wykonanego projektu i intensywnej promocji gracze wciąż wybierają konkurencję o mocno ugruntowanej na rynku pozycji. Kiedy myślimy o konsolach do gier, trudno żeby do głowy przyszły nam inne niż kultowe już PlayStation czy Xbox. A jednak według doniesień zazwyczaj dobrze poinformowanego szefa wiadomości serwisu "Kotaku" gigant z Mountain View śmiało próbuje wkroczyć na nowe dla siebie pole. O ile zazwyczaj w takich sytuacjach bywamy sceptyczni co do niepotwierdzonych przez firmę informacji, trzeba przyznać, że Jason Schreier dba o swoją wiarygodność, co udowodnił już nie raz. To właśnie on jeszcze przed premierą pokazał czytelnikom "Pokemon Let’s GO: Pikachu".

Zobacz także

Zobacz także

Nowa strona kodowa dla konsoli Google ma nazywać się "Yeti"

Oraz opierać się na streamingu obrazu gier. Jak podaje Schreier, jedna z osób, która miała już okazje zapoznać się z projektem porównała sposób działania konsoli do możliwości "otworzenia np. "Wiedźmina 3" i grania w niego w okienku Google Chrome". Brzmi interesująco, acz mało prawdopodobnie. Niemal każdy zapalony gracz słyszał już o idei strumieniowania obrazu gry i doskonale wie, jak trudna i niewyobrażalnie droga jest w realizacji. Wie, bo Sony próbuje nie od dziś.

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Google chce mieć własne tytuły gier

Jeśli jednak Google zależy na tym aż tak bardzo, być może faktycznie zaproponują nowe, ciekawe rozwiązania w tym zakresie. Albo szybko zmienią charakter planowanej strony kodowej, przeznaczonej dla swojej konsoli. Jednym z największych problemów, jakie wtedy czekają technologicznego giganta, będzie brak wsparcia ze strony developerów. Rzadko które studio decyduje się na stworzenie gry przeznaczonej na konsolę, która może finalnie nie podbić rynku, lub w ogóle nie powstać. Dlatego Google ma podobno jeszcze jeden chytry plan w zanadrzu. Własne studia developerskie, dedykowane tworzeniu gier spod szyldu Google. Może być ciekawie.

Zagłosuj

Czy kupiłbyś konsolę do gier Google?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/źródło:Kotaku/AG