Zamknij

Granie w grę zamiast rozmowy rekrutacyjnej

Redakcja
16.08.2018 20:53
rozmowa kwalifikacyjna w Fortnite
fot. zrzut ekranu

Paryska agencja PR wpadła na nietypowy pomysł szukając stażysty – zamiast tradycyjnej rozmowy kwalifikacyjnej kandydatów czeka partyjka Fortnite.

W tej niecodzienny sposób dział HR chce sprawdzić, jak kandydat zachowuje się podczas sytuacji stresowych oraz jak radzi sobie z rozwiązywaniem problemów. Agencja zapewnia przy tym, że pod uwagę nie będzie brany wynik końcowy i czy mecz zostanie wygrany, lecz styl, w jakim radził sobie z przeciwnikami gracz.

- Sami nie jesteśmy profesjonalnymi graczami. Sposób, w jaki ktoś gra bardzo dużo mówi o jego osobowości, zwłaszcza o podejmowaniu decyzji i radzeniu sobie z problemami – tłumaczy decyzję o nietypowej rekrutacji przedstawiciel agencji.

Rozmowa kwalifikacyjna w Fortnite

Wśród klientów agencji Dare.Win znajduje się między innymi Sony PlayStation – gry rekrutacyjne Fortnite mają się odbywać na konsoli PlayStation 4, a kandydat i przedstawiciel agencji mają walczyć po tej samej stronie.

Nie będzie to jednak tylko radosna rozgrywka w Fortnite – podczas eksterminacji przeciwników rekruter ma zadawać kandydatowi pytania podobne do tych, jakich usłyszałby na tradycyjnej rozmowie kwalifikacyjnej.

Kandydaci mogą też zażyczyć sobie rozmowy bez rozpraszania się grą – ta opcja może okazać się przydatna osobom, którzy nie posiadają PS4.

Zagłosuj

Jaką rozmowę rekrutacyjną wolałbyś odbyć?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MT