Zamknij

Huawei: pierwszy smartfon na świecie z dziurawym ekranem [ZDJĘCIA]

Redakcja
27.11.2018 20:11
Huawei: pierwszy smartfon na świecie z dziurawym ekranem [ZDJĘCIA]
fot. Huawei mat. prasowe

Huawei szykuje nowość, którą prześcignie konkurencję z Samsungiem na czele. Więcej informacji na temat tajemniczego modelu smartfona, który jako pierwszy na świecie zostanie wyposażony w dziurawy ekran producent zamierza zdradzić już na początku grudnia 2018 roku. Czy to koniec notcha?

Huawei potwierdziło premierę smartfona z dziurawym ekranem

Więcej producent zamierza zdradzić już 3 grudnia 2018 roku. Oświadczenie Huawei jednoznacznie potwierdza spekulacje na temat pierwszego na świecie modelu z dziurawym ekranem, które wzbudziła krążąca po chińskich mediach społecznościowych grafika.

slack_imgs_1
fot. Huawei/The Verge

Huawei już od jakiegoś czasu próbuje zerwać z wizerunkiem chińskiego producenta taniego sprzętu i nowy model może mu w tym pomóc. To krok na drodze do prześcignięcia konkurencji, a zwłaszcza Samsunga, który niedawno ogłosił prace nad podobnym projektem wyświetlacza, nazwanego roboczo "Infinity-O".

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Huawei zostawia konkurencję w tyle

Czy to oznacza wyścig dwójki producentów? Na to wygląda - kto będzie pierwszy? W takiej sytuacji nowych informacji możemy spodziewać się już w najbliższym czasie. Niewielki otwór w ekranie smartfona na przedni aparat ma zastąpić popularne w ostatnim czasie wycięcie wyświetlacza, zwane notchem. Po tym, jak pojawiło się w iPhonie X, rozwiązanie zaczęli kopiować kolejni producenci, jednak nie jest ono nadal idealne. Czy zastąpienie go dziurką okaże się lepsze? Sądząc po pokazanej grafice na pewno bardziej estetyczne. Czekamy z niecierpliwością!

RadioZET.pl/źródło:TheVerge;Spider'sWeb/AG

Zobacz także

Zobacz także