Zamknij

Huawei ukarało swoich pracowników za...wysyłanie życzeń za pomocą iPhone'a. Przesada? [SONDA]

Redakcja
08.01.2019 17:09
Huawei ukarało swoich pracowników za...wysyłanie życzeń za pomocą iPhone'a. Przesada? [SONDA]
fot. Shutterstock

Czym podpadli pracodawcy pracownicy Huawei? Niewinne z pozoru życzenia świąteczne rozsierdziły zarząd marki, który oskarża m.in. dyrektora ds. marketingu cyfrowego o ośmieszenie producenta na Twitterze. Poszło o...iPhone'a.

Huawei ukarał pracowników

Wizerunkowa wpadka w wykonaniu Huawei? Zdaniem zarządu marki umieszczenie świątecznych życzeń na koncie producenta na Twitterze za pośrednictwem iPhone'a ośmieszyło markę, dla której smartfony z nadgryzionym jabłuszkiem to główna konkurencja na rynku, choć jeszcze w 2018 roku Huawei udało się po raz pierwszy prześcignąć Apple pod względem liczby sprzedanych sztuk smartfonów. Dyrektorowi ds. marketingu cyfrowego oraz pracownikowi obsługującemu kanały w mediach społecznościowych producenta obcięto pensje o 730 dolarów, oraz zablokowano możliwość otrzymania podwyżki aż do końca roku. Wpis szybko usunięto.

huawei
fot. Twitter

Zobacz także

Zobacz także

Apple to jeden z głównych konkurentów Huawei

Przy zamieszczonych życzeniach znajdowała się adnotacja na temat tego, że umieszczono je za pomocą iPhone'a. Na prześmiewcze komentarze nie trzeba było długo czekać, wpis ujawnił też, że sami pracownicy wysokiego szczebla w marce nie korzystają z aparatów Huawei. Jak tłumaczył producent, życzenia próbowano najpierw zamieścić przy pomocy komputera, nie było to jednak możliwe ze względu na problemy z prawidłowym działaniem sieci VPN, która umożliwia pracownikom Huawei korzystanie z Twittera w ogóle. Dostęp do platformy jest blokowany w Państwie Środka, co naszym zdaniem jest jednak nieco bardziej absurdalne, niż fakt korzystania przez pracowników Huawei z telefonów konkurencji. W końcu nie od dziś wiadomo, że smartfony chińskiej produkcji zyskały na popularności głównie ze względu na zdecydowanie bardziej przystępne ceny nowych modeli, podczas gdy ostatnie wizerunkowe problemy marki wynikają bardziej z powodu oskarżeń o współpracę z chińskim rządem. A wy co sądzicie na ten temat?

Zagłosuj

Czy Huawei postąpiło słusznie?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/źródło:WirtualneMedia/AG

Zobacz także

Zobacz także