Zamknij

Huawei z aspiracjami pobicia Apple i Samsunga

Redakcja
02.03.2018 11:36
Huawei z aspiracjami pobicia Apple i Samsunga
fot. Huawei

Według dyrektora zarządzającego Huawei, Richarda Yu, na rynku smartfonów w przyszłości przetrwa tylko kilka firm je produkujących. Największą z tych firm chce być właśnie Huawei.

Podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie Ruchard Yu postanowił zabrać głos w sprawie dalszej przyszłości branży elektronicznej, obecnych trendach na rynku, a także tego, jak w tym wszystkim odnajduje się jego firma — Huawei.

Według niego zaledwie garstka firm może zarabiać prawdziwe pieniądze na produkowaniu i sprzedawaniu smartfonów, a konsekwencją tego są już teraz trwające procesy konsolidacyjne na rynku.

Z uwagi na to, jak duże nakłady finansowe są potrzebne na badania, rozwój technologii, a następnie marketing marki i jej urządzeń, rynek wkrótce zgniecie mniejszych producentów. Przegrywanie na tym rynku z konkurencją oznacza spore straty finansowe.

Według Richarda Yu, dopóki nie jest się przynajmniej na poziomie 10% udziału w rynku, to giganci technologiczni tracą swoją pieniądze na produkcji.

Kiedy twój udział w rynku jest na poziomie poniżej 10%, nie ma mowy o rentowności. Przekroczenie tego magicznego progu 10% zaczyna być dla firmy rentowne, a gdy już masz 15% — wtedy zaczynają się pieniądze.

Dział Huawei odpowiedzialny za smartfony odnotował w zeszłym roku 30-procentowy wzrost sprzedaży. Jeśli wszystko pójdzie więc zgodnie z założeniami firmy, to Huawei jeszcze w tym roku może stać się drugim na świecie największym producentem smartfonów, bijąc tym samym pozycję Apple. Samsung jeszcze przez kilka lat pozostanie numerem 1.

Zagłosuj

Uważasz, że Huawei uda się pobić Apple?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/AM