Zamknij

Huawei zaprezentował laptopa z kamerką chowaną w klawiaturze

Redakcja
27.02.2018 13:20
Huawei (na zdjęciu Huawei MateBook X Pro)
fot. Huawei (na zdjęciu Huawei MateBook X Pro)

Nowy laptop od Huawei to zarówno solidna jakość wykonania, nowoczesne i wydajne podzespoły, jak i zupełna nowość w tego typu urządzeniach.

Huawei MateBook X Pro to nowsza i lepsza wersja komputera, który został zaprezentowany w 2017 roku przez Huawei jako MateBook X. Tegoroczny laptop posiada kilka ważnych zmian w specyfikacji, a także jedną funkcję, które jest całkowitą nowością na rynku.

Huawei MateBook X Pro — laptop z wyższej półki

Pod kątem specyfikacji notebook Huawei nie ma się czego wstydzić. Parametry techniczne zostały odpowiednio dobrane do wersji cenowej urządzenia, a dzięki wykorzystaniu najnowszych układów Intela pod kątem wydajności pokonuje nawet MacBooki Pro od Apple.

huawei matebook x pro 1
fot. Huawei (na zdjęciu Huawei MateBook X Pro)

Matebooki X Pro wyposażone są w procesory 8. generacji Intela — Core i5 lub i7, a zintegrowany układ Intel UHD Graphics 620 przy bardziej skomplikowanych obliczeniowo zadaniach przełączany jest na energooszczędną, dedykowaną kartę graficzną NVIDIA GeForce MX150 wyposażoną w 2 GB pamięci VRAM. Dzięki temu zabiegowi urządzenia poradzą sobie zarówno z codziennymi zadaniami, które wymagają dużej mocy obliczeniowej, jak i nowszymi grami.

Notebooki Huawei wyposażone są w dotykowy ekran o przekątnej 13,9 cala i rozdzielczości 3000 na 2000 pikseli. Ta niecodzienna rozdzielczość to zasługa ekranu o proporcjach 3:2, który ułatwia pracę z dokumentami i wieloma aplikacjami naraz.

Poza tym znajdziemy tu standardowe wyposażenie każdego laptopa, lecz w wersji premium — głośniki stereo mają wsparcie dla technologii Dolby Atmos, klawiatura jest podświetlana i odporna na zachlapania, a do tego touchpad komputera ma największą powierzchnią spośród wszystkich 14-calowych urządzeń na rynku.

Hauwei MateBook X Pro — a gdzie jest kamerka internetowa?

huawei matebook x pro 2
fot. Huawei (na zdjęciu Huawei MateBook X Pro)

Najciekawszą funkcję MateBooka X Pro zostawiliśmy na koniec. Urządzenie Huawei jest pierwszym na świecie laptopem wyposażonym w wysuwaną kamerkę internetową.

Producentowi udało się zmieścić aparat wewnątrz malutkiego klawisza, który wysuwa się z klawiatury spomiędzy klawiszy F6 i F7.

Naciśnięcie klawisza oznaczonego ikonką aparatu powoduje jego wysunięcie i pojawienie się malutkiej kamerki do wideorozmów lub prostych zdjęć.

Hauwei MateBook X Pro — nowoczesność kosztuje

Urządzenie nie będzie jednak należeć do najtańszych. Na opracowanie takiej technologii nie tylko producent musi słono zapłacić, ale i klient końcowy. Podstawowa konfiguracja MateBooka X Pro (Intel Core i5, 128 GB pamięci wewnętrznej) to koszt 1499 euro (ok. 6300 złotych), natomiast najbogatsza wersja zawierająca procesor Intel Core i7, 16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci wewnętrznej to już kwota 1899 euro (niecałe 8000 złotych).

Urządzenie trafi na rynek na początku drugiego kwartału 2018 roku, lecz nie wiadomo jeszcze, czy również w tym okresie wyląduje na półkach polskich sklepów.

Zagłosuj

Uważasz, że Huawei dobrze zrobiło chowając kamerkę w klawiaturze?

Liczba głosów:

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

RadioZet.pl/AM