Zamknij

Ile zarabia dostawca Uber Eats? Znany polski youtuber to sprawdził

Redakcja
28.06.2018 15:31
Ile zarabia dostawca Uber Eats? Znany polski youtuber to sprawdził
fot. YouTube

Zapalonym cyklistom nie trzeba przedstawiać youtubera YellowBox. Tym razem postanowił sprawdzić, jak wygląda praca dostawcy w Uber Eats. Ile można zarobić?

Jak wygląda praca dostawcy w Uber Eats?

Znany polski youtuber YellowBox przeżył już niejedną przygodę na rowerze. Wielokrotnie przeszukiwała go policja, szusował po ulicach Bratysławy i Wiednia, a warszawską ulicę Mazowiecką zjeździł wzdłuż i wszerz na... odrzutowej deskorolce. Tym razem postanowił sprawdzić, jak wygląda codzienna praca dostawców Uber Eats. Okazała się o wiele trudniejsza, niż mogłoby się wydawać...

Zobacz także

„Jestem najgorszym kierowcą Uber Eats”

Największym wyzwaniem okazało się zadanie przewożenia napojów. Wielu klientów musiało pogodzić się z tym, że ich posiłek zdążył nim nasiąknąć, zanim mieli szansę się go napić. YellowBox sam przyznał, że ich rozlewanie to już dla niego niemalże element nowego zajęcia. Większość osób, usłyszawszy, że to jego pierwszy dzień w nowej pracy, starało się życzliwie podejść do sprawy. Nie każdy jednak ma na tyle wyrozumiałości. Ile prawdy jest w powiedzeniu „jak Polak głodny, to zły”? Youtuber miał okazję sprawdzić to na własnej skórze.

Zobacz także

Ile zarabia się w Uber Eats?

Oglądając oba filmiki, trudno się nie uśmiechnąć. Przy okazji mamy też szansę podejrzeć, jak wygląda obsługa naszych zamówień od kuchni. Jeśli kiedykolwiek czekaliście prawie 2 godziny na wymarzonego burgera, teraz już wiecie, czemu mogło tak być. Kto wybiera taką pracę? Zaczepiani przez YellowBoxa współpracownicy często przyznają, że to jedno z niewielu miejsc, gdzie dzięki aplikacji mogli dopasować godziny pracy do zajęć na studiach. Ile można zarobić dzięki takiemu dorywczemu zajęciu? Wcale nie tak mało – po 2 godzinach pracy podczas pierwszego dnia youtuber zarobił 31,11 zł. Do tego dochodzą niewielkie napiwki, w postaci 2-3 zł od kursu.

ubereats

Zobacz także

Jak sam zauważa, daje to średnią stawkę 15 zł/h, co wcale nie należy do tych najniższych. Kiedy świeżo upieczony kierowca Uber Eats nabrał już nieco więcej wprawy, stawki i napiwki również poszły w górę. W około 3h YellowBox udało się zarobić tym razem prawie 70 zł. Jeden z subskrybentów popularnego youtubera podliczył więc, jak rysuje się szacunek miesięcznego wynagrodzenia w firmie.

yellowbox

Choć do takich przypuszczeń warto podchodzić z przymrużeniem oka, prognoza wygląda całkiem nieźle. Prawie 4 tys. zł miesięcznej pensji to zaskakujący wynik. A jak YellowBox ocenia samą pracę? Jak na razie nie brakuje mu zabawnych wyzwań – to podobno jeszcze nie koniec serii z Uber Eats.

RadioZET.pl/AG

Zobacz także

Zobacz także