Zamknij

„Informacja o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej”. Dostaliście takiego maila?

Redakcja
01.03.2019 13:05
mail
fot. Shutterstock

Maile z informacją o rzekomym zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej zaczęły krążyć wśród użytkowników kilka dni temu. Przed kolejną próbą oszustwa ostrzega już samo Ministerstwo Cyfryzacji. Tym razem naciągacze postawili na pełen profesjonalizm – w dodanym do maila piśmie próżno szukać literówek czy innych błędów. Nie wpadajcie jednak w panikę – nadal chodzi tylko o wyłudzenie waszych danych z komputera za pomocą złośliwego oprogramowania. 

Fałszywe maile od Urzędu Skarbowego

Te informacje nie są prawdziwe – jeśli otrzymaliście maila rzekomo od Urzędu Skarbowego, informującego was o konieczności wszczęcia kontroli skarbowej, możecie odetchnąć z ulgą. Jak potwierdza Ministerstwo Cyfryzacji, dodane do maila w załączniku pismo, choć wygląda niepokojąco wiarygodnie, to tylko kolejny sposób oszustów na to, jak zainfekować wasze urządzenie złośliwym oprogramowaniem. Groźnie brzmiący tytuł maila „Informacja o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej” robi jednak wrażenie. Chętnych, aby otworzyć pismo, pewnie więc niestety nie zabraknie.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

mail
fot. Ministerstwo Cyfryzacji

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Oszuści chcą wyłudzić wasze dane

Tym razem oszuści naprawdę się postarali – trudno nie zauważyć braku literówek i innych błędów, po których zazwyczaj łatwo zorientować się, że mamy do czynienia z próbą wyłudzenia naszych danych. A jednak jak podkreśla w swoim komunikacie Ministerstwo Cyfryzacji, urzędy skarbowe nie mają w zwyczaju informować o wszczęciu kontroli drogą mailową. Naszą uwagę pragną również zwrócić na fakt tego, że korespondencja mailowa kierowana przez urzędy skarbowe wysyłana jest wyłącznie z adresów o domenie „gov.pl”. Jeśli więc otrzymaliście takiego maila, jak powyżej, śmiało możecie wyrzucić go do spamu. Nie ma się czym martwić – lepiej ostrzec bliskich i znajomych, aby mieli oko na podobne fałszywe informacje.

RadioZET.pl/źródło:MinisterstwoCyfryzacji/AG

Zobacz także