Zamknij

Instax SQ10 - połączenie technologii cyfrowej z analogową nostalgią

Redakcja
20.04.2017 11:14
Instax SQ10 - połączenie technologii cyfrowej z analogową nostalgią
fot. Fujifilm

Jeśli nie możecie zdecydować się pomiędzy urządzeniem potrafiącym robić zdjęcia analogowe a cyfrowe - to nowy aparat od Fujifilm jest właśnie dla Was.

Zapewne kojarzycie ostatnie aparaty analogowe tej firmy. Aparaty Fujifilm Instax do tej pory dostępne były w formie w miarę dużych, lecz solidnych brył i pozwalały na wykonywanie natychmiastowych zdjęć, które drukowane były na specjalnych kartach.

Zagłosuj

Wolisz analogowe czy cyfrowe zdjęcia?

Liczba głosów:

Fujifilm Instax Q10 podąża ideą wprowadzoną przez serię Instax, pozwalając na natychmiastowe wywoływanie zrobionych zdjęć, dodając do tego nieco elektroniki. Aparat bazuje teraz na elektronicznym sensorze CMOS 1/4", pozwalając na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 1920 na 1920 pikseli (ok. 3,7 Mpix). Zdjęcia od teraz możemy nie tylko od razu drukować, lecz również je przechowywać jako JPG-i na kartach pamięci - aparat obsługuje karty w standardzie MicroSD.

Urządzenie zostało również wyposażone w 3" ekran LCD, na którym zobaczymy podgląd wykonanych zdjęć, wybierzemy jeden z 16 filtrów, jakie można nałożyć na wykonywane zdjęcia, a także wybierzemy inne opcje. Co ciekawe, możliwe jest również wgranie na urządzenie zdjęć z innego aparatu, a następnie wykorzystanie urządzenia jako drukarki dla nich.

Wbudowana bateria pozwala na ponowne ładowanie poprzez kabelek MicroUSB, a jej duża pojemność zapewnia możliwość wykonania do 160 zdjęć na jednym ładowaniu.

Niestety wraz z wprowadzeniem tych dodatkowych funkcjonalności aparaty będą droższe niż dostępne do tej pory Instaksy, które można kupić za ok. 300-500 złotych. Producent mówi tutaj o kwocie ok. 280 dolarów, co może przełożyć się na ok. 1100-1200 złotych na polskim rynku. Dla entuzjastów archiwizowania zdjęć w formie fizycznej i robienia niekonwencjonalnych zdjęć urządzenie może być więc całkiem atrakcyjnym kawałkiem technologii.

RadioZET.pl/AM