Zamknij

Jak banki działają w Sylwestra?

Redakcja
27.12.2018 13:46
Jak banki działają w Sylwestra?
fot. Shutterstock

Zaniepokojeni, czy uda wam się załatwić wszystkie zaległe przelewy jeszcze przed nowym rokiem? Kiedy dojdzie przelew zlecony w Sylwestra? Większość banków ogłosiła już, jak będą działać ich usługi w związku z rozpoczęciem kolejnego roku. Czy na Sylwestra lepiej wypłacić większą ilość gotówki? Sprawdźcie, jak wasz bank działa w ten szczególny dzień.

O której wysłać przelew w Sylwestra?

Jeśli zależy nam, aby doszedł na początku nowego roku, czyli już 1 stycznia 2019 roku lepiej sprawdzić, do której godziny maksymalnie powinniśmy złożyć dyspozycję przelewu. Krajowa Izba Rozliczeniowa poinformowała już, że w dniu 31 grudnia 2018 roku odbędą się tylko dwie sesje rozliczeniowe systemu Elixir, w godzinach:

  • 9:30
  • 13:30

W takim wypadku wszystkie przelewy zlecone po godzinie 13:00 zostaną zrealizowane dopiero 2 stycznia podczas pierwszej porannej sesji. Jeśli jednak przelew zlecimy do tych godzin, zostanie zrealizowany na czas:

  • 8:00
  • 12:00

W sytuacjach nagłych istnieje również wyjście awaryjne, z którego możemy skorzystać. To przelewy natychmiastowe, płatne i obsługiwane przez system Express Elixir, który działa całą dobę nawet podczas dni wolnych i świąt. Wasz przelew zostanie dzięki temu zrealizowany w ciągu kilku sekund!

Zobacz także

Zobacz także

shutterstock_1206994333
fot.

Czy w Sylwestra można płacić kartą?

Jak najbardziej! Warto jednak mieć na uwadze, że część banków uprzedza swoich klientów przed nieoczekiwanymi przerwami technicznymi, jakie mogą nastąpić w trakcie Sylwestra. Lepiej więc zaopatrzyć się w odpowiednią ilość gotówki, dzięki czemu unikniemy niekomfortowych sytuacji. Pilne sprawy, które z kolei chcemy załatwić w oddziale naszego banku, rozsądniej przełożyć na najbliższe dni. Większość z nich będzie działać w Sylwestra znacznie krócej niż zwykle, czyli do godz. 13:00. Dobrego nowego roku!

RadioZET.pl/AG

Zobacz także

Zobacz także