Zamknij

Jak można inaczej wykorzystać stary telefon? Nie musisz go wyrzucać!

Redakcja
23.08.2018 17:23
Jak można inaczej wykorzystać stary telefon? Nie musisz go wyrzucać!
fot. YouTube

Wymieniłeś właśnie smartfona na nowszy model i zastanawiasz się, co zrobić z poprzednim? Nie musisz wyrzucać go do śmieci! Można go wykorzystać w inny sposób.

Do czego może przydać się stary smartfon?

Trzymasz w szufladzie kilka starych modeli telefonów i zastanawiasz się, jak można je jeszcze wykorzystać? Nie muszą trafić na śmietnik! Wystarczy, że użyjesz ich w inny sposób. Możliwości jest wiele - najbardziej oczywista to telefon zapasowy. Stary smartfon świetnie sprawdzi się też jako np. budzik lub odtwarzacz mp3. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy słuchają sporo muzyki w trakcie dnia. Nie trzeba już będzie wybierać, czy wolimy zaoszczędzić energię baterii na kilka kolejnych połączeń, czy ulubioną piosenkę.

Zobacz także

Zobacz także

Stary smartfon można wykorzystać jako kamerkę

Jeśli z kolei lubicie nagrywać swoje rowerowe czy snowboardowe przygody, stary smartfon może przydać się jako zastępcza kamerka. Telefon łatwo przypniemy do kasku czy sportowego stroju. Przy takim rozwiązaniu warto przemyśleć także dokupienie dodatkowej karty pamięci do starego modelu. Aparat w telefonie można również wykorzystać jako domowy monitoring. Taki sposób powinien przypaść do gustu zwłaszcza młodym rodzicom - dzięki instalacji odpowiedniej aplikacji dziecko będzie można mieć zawsze na oku w jego pokoju.

Zobacz także

Nie wyrzucaj starego smartfona! Wykorzystaj go jako radio samochodowe

Starszy model telefonu świetnie sprawdzi się też w roli samochodowego radia czy GPS-u. Nawet te sprzed kilku lat z łatwością poradzą sobie z obsługą np. Google Maps. Zamontowanie go na stałe w aucie oszczędzi czas potrzebny na każdorazowe podłączanie modelu, z którego aktualnie korzystacie. Jego poprzednik może też stać się domową cyfrową ramką na zdjęcia. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację, lub sparować urządzenie z kontem w chmurze, na którym przechowujemy swoje fotografie.

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Smartfon jako router

Domowy modem można zrobić i ze starego smartfona - wystarczy włączyć funkcję udostępniania sieci jako router. Telefon może także posłużyć jako pilot np. do telewizora - ponownie wszystko, czego będziecie potrzebować to jedna z wielu oferowanych aplikacji. Jak jeszcze można wykorzystać starsze urządzenie? Jeśli nie jest nam już potrzebne, można po prostu oddać je komuś, komu przyda się bardziej.

RadioZET.pl/źródło:NationalGeographic;AndroidPit/AG