Zamknij

Jak wypełnić zeznanie podatkowe za 2016 rok? Skorzystaj z aplikacji

Redakcja
25.04.2017 13:28
Jak wypełnić zeznanie podatkowe za 2016 rok? Skorzystaj z aplikacji
fot. e-pity

Wypełnienie zeznania podatkowego nie jest takie straszne, jak się wydaje - zwłaszcza jeśli ma się pomoc aplikacji posiadającej wygodny kreator, prowadzący nas po procesie wypełnienia PIT-a krok po kroku.

Dzisiaj już nie trzeba wypełniać deklaracji PIT ręcznie i liczyć wszystkiego samodzielnie. Z pomocą przychodzą programy komputerowe, które możemy pobrać za darmo. Dzięki nim nie będziemy musieli zmagać się z zawiłymi i skomplikowanymi formularzami PIT, które co roku musimy złożyć w Urzędzie Skarbowym. 

Zagłosuj

Żłożyłeś już zeznanie podatkowe?

Liczba głosów:

Darmowa aplikacja do PIT-ów 2016

Z aplikacją e-pity ( pobierz tutaj) wypełnimy i rozliczymy zeznanie podatkowe PIT za rok 2016 w mniej niż 30 minut. Sprawi to wygodny kreator, który krok po kroku przeprowadzi nas przez ten, z pozoru skomplikowany, proces. Tak wypełnioną deklarację PIT będziemy mogli wydrukować w celu zaniesienia lub wysłania do Urzędu Skarbowego, lub prześlemy ją przez Internet.

vlcsnap-8757-05-08-01h25m22s719
fot. e-pity

Z pomocą aplikacji możliwe jest wypełnienie takich deklaracji PIT za 2016 rok jak PIT-37, PIT-36 i 36L, PIT-28, PIT-38, PIT-39, PIT/B, PIT/BR, PIT/DS, PIT/D, PIT/2, PIT/2A, PIT/2K, PIT/O, PIT/Z, PIT/ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, ZAP-3 i NIP-7.

Aplikacja zawiera także druki dla wąskich grup podatników jak: PIT-16, PIT-16A i 16Z, PIT-19A, PIT-23, PIT-3, PIT-6, PIT-12, PIT- 14 oraz deklaracje PIT-CFC, UPL-1, UPL-1P, OPL-1, OPL-1P, CFR-1, SSE-R, druk przelewu/wpłaty na rachunek organu podatkowego oraz darmowe wzory najpopularniejszych pism i wniosków do urzędów skarbowych.

Kreator przeprowadzi nas przez wszystkie punkty wypełnienia zeznania podatkowego. W pierwszej kolejności wprowadzimy swoje dane osobowe, następnie podamy dochody z tytułu różnych działalności, a następnie podamy przysługujące nam ewentualnie ulgi. Aplikacja samodzielnie wprowadzi podane przez nas dane w odpowiednie miejsca i policzy przysługujący nam zwrot podatku lub należną dopłatę podatku.

vlcsnap-5753-07-09-00h49m51s029
fot. e-pity

Wypełnij zeznanie podatkowe PIT 2016 przez internet

Możemy również skorzystać z  interaktywnego formularza dostępnego na stronie internetowej. Wersja on-line daje możliwość rozliczania deklaracji rocznych PIT za 2016 rok bez konieczności instalacji aplikacji na komputerze. W dodatku jest kompatybilna ze wszystkimi systemami operacyjnymi: Windows, Linux i MacOS. Do jej pracy potrzebne jest jedynie posiadanie nowej wersji przeglądarki internetowej i dostępu do sieci.

Na stronie również będziemy mogli skorzystać z wygodnego kreatora, który krok po kroku przeprowadzi nas przez, na pierwszy rzut oka, skomplikowane procedury wypełnienia deklaracji PIT.

Bardziej zaawansowani użytkownicy będą mogli również samodzielnie pobrać ze strony czysty formularz, by go samodzielnie wypełnić na komputerze lub wydrukować, a następnie odręcznie wprowadzić do niego dane.

Zagłosuj

Jak najczęściej wypełniasz PIT-y?

Liczba głosów:

PIT 2016 - terminy

Jeśli czekamy na dokument PIT-11 od naszego pracodawcy, to musimy go otrzymać w terminie do 28 lutego (jeśli przekazuje osobiście), lub dokument ten powinien zostać wysłany do nas, właśnie do tego dnia.

Natomiast jeśli składamy deklaracje takie jak PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 lub PIT-39, to mamy czas na ich złożenie lub wysłanie do odpowiedniego Urzędu Skarbowego do dnia 1 maja 2017r.

RadioZET.pl/AM