Zamknij

Jednym tweetem uratował 26 dziewczynek. Porwali je handlarze ludźmi

Redakcja
13.07.2018 16:14
Jednym tweetem uratował 26 dziewczynek. Porwali je handlarze ludźmi
fot. Pixabay

Pasażera indyjskich kolei zaniepokoiło dziwne zachowanie małych dziewczynek. Postanowił ostrzec lokalne władze, którym udało się uratować je z rąk handlarzy ludźmi.

Uratował 26 dziewczynek przed handlarzami ludźmi

Niezwykła historia pasażera indyjskich kolei państwowych wstrząsnęła światem. Mężczyzna poinformował lokalne władze na Twitterze o podejrzeniu porwania dziewczynek przez handlarzy ludźmi. Zaniepokoiło go ich dziwne zachowanie - nastolatki miały płakać i wyglądać na wystraszone.

Ostrzegł lokalne władze na Twitterze

Ministerstwo Kolei zareagowało błyskawicznie - zaledwie pół godziny później w ślad za pociągiem ruszył policyjny pościg. Funkcjonariusze specjalnie przebrali się w cywilne ubrania i niespotrzeżenie dostali się na pokład pociągu, gdzie udało im się zatrzymać dwójkę handlarzy ludźmi. Przestępcy są w wieku 22 i 55 lat - udało im się porwać aż 26 dziewczynek w wieku od 10 do 14 lat...

Zobacz także

Zobacz także

Dziewczynki trafiły do domu opieki społecznej

Nieletnie pasażerki nie potrafiły niestety podać wiele informacji na temat tego, w jaki sposób i skąd zostały porwane. Jak podejrzewają lokalne władze, część z nich mogła niestety zostać po prostu sprzedana przez swoje rodziny. To niejedyny tego typu przypadek - szacuje się, że w Indiach rocznie nawet pół miliona dzieci znika bez śladu. Teraz pracownicy opieki społecznej starają się odnaleźć krewnych poszkodowanych dziewczynek. Kiedy historia trafiła do mediów, pod adresem bohaterskiego użytkownika Twittera posypały się pochwały. Mężczyzna jednak nie dostrzega w swoim czynie niczego nadzwyczajnego. "Jestem obywatelem Indii i udzielenie pomocy w takiej sytuacji to po prostu mój obowiązek" - komentował. Brawo!

RadioZET.pl/źródło:Unilad/AG

Zobacz także

Zobacz także