Zamknij

Jesteś klientem Alior Bank? Wzrastają koszty opłat i prowizji

Redakcja
24.04.2017 11:01
Jesteś klientem Alior Bank? Wzrastają koszty opłat i prowizji
fot. pexels

Zła wiadomość dla klientów Alior Bank - od 1 lipca, po raz kolejny w tym roku, wzrosną niektóre opłaty i prowizje związane z korzystaniem z usług bankowych.

Alior Bank wprowadza już drugą w tym roku zmianę w tabeli opłat i prowizji dla swoich klientów. Niestety taniej nie będzie. Zobaczcie liczbę wprowadzonych zmian poniżej.

Od 1 lipca klientów Alior Bank dotyczyć będzie nowa tabela opłat i prowizji, w jej skład m.in. wchodzić będą poniższe zapisy:

  • wprowadzenie opłaty 5 zł za pobranie z bankomatu kwoty mniejszej niż 100 PLN (możliwe będzie jednak darmowe wypłacenie kwoty niższej niż 100 PLN, jeśli w danym miesiącu zostanie przelane na konto wynagrodzenie, renta, emerytura lub stypendium);
  • wzrośnie kwota za przelew do innego banku, wykonana w banku lub w placówce partnerskiej dla posiadaczy Konta Rozsądnego lub Konta "Rachunki w pakiecie" z 7 do 8 PLN;
  • wzrośnie opłata za przelew ekspresowy dokonywany poprzez płatność internetową - przelew do 1000 PLN - wzrost z 1 do 3 zł, przelew powyżej 1000 PLN - 5 zł (dotychczas było do 2000 PLN - 2 zł, do 3000 PLN - 3 zł, do 4000 PLN - 4 zł, powyżej 4000 PLN - 5 zł)
  • zwiększona zostanie kwota wykonanych transakcji bezgotówkowych kartą (np. płatności w sklepach i punktach usługowych) ze 100 do 300 złotych, w celu ominięcia opłaty 6 zł miesięcznie za użytkowanie karty;
  • obniżona zostanie stawka moneyback - zwrot za wydatki na zakupy spożywcze. Od marca, obniżona już stawka do 1,5% zostanie ponownie pomniejszona - do 1%.

Co sądzicie o zmianach w Alior Bank, a także innych instytucjach bankowych? Wprowadzone ustawy bankowe wymuszają zwiększanie dużej części opłat i prowizji przez banki dla klientów indywidualnych i nie tylko, warto więc sprawdzać na bieżąco, jakie zmiany zostaną wprowadzone i w innych bankach, jeśli jesteście ich klientami.

Zagłosuj

Podobają Ci się zmiany wprowadzane przez banki?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/AM