Zamknij

To on stworzył design iPhone'a i MacBooka. Teraz Jony Ive zaprojektował niezwykły pierścionek

Redakcja
14.11.2018 16:40
To on stworzył design iPhone'a i MacBooka. Teraz Jony Ive zaprojektował niezwykły pierścionek
fot. Shutterstock

Jony Ive jest twórcą designu, który trudno pomylić z jakimkolwiek innym. To jemu zawdzięczamy wygląd naszych iPhone'ów, iPadów oraz MacBooków. Czym tym razem nas zaskoczył? Pierścionkiem w całości wykonanym z diamentu! Projekt powstał w szczytnym celu.

Jony Ive zaprojektował pierścionek w całości wykonany z diamentu

Nie było to proste zadanie. Wykonany w całości z diamentu pierścionek powstał dzięki zastosowaniu niespotykanego wcześniej rozwiązania. Jest nim uformowanie bryły diamentu "za pomocą strumienia wody mikrometrowej grubości z wiązką laserową wewnątrz dla uzyskania pożądanej gładkości", jak opisuje niezwykłą biżuterię dom aukcyjny Sotheby's, który już 5 grudnia 2018 roku zamierza wystawić pierścionek na aukcji charytatywnej RED. Diamentowa bryła w kształcie pierścionka będzie mieć od 2 do 3 tys. faset. To pierwszy raz, kiedy taki zabieg zastosowano w wypadku jednego produktu! 

Jony Ive słynie jednak z zamiłowania do luksusu w najlepszym wydaniu. To w końcu jemu zawdzięczamy design kultowych produktów Apple: MacBooków, iPadów oraz iPhone'ów.

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Diamentowy pierścionek trafi na aukcje charytatywną 

Ktokolwiek zdecyduje się na zakup luksusowego pierścionka, wesprze walkę z AIDS oraz HIV w krajach afrykańskich. Wspólny projekt Marca Newsona i Jony'ego Ive'a powstał na zamówienie marki Diamond Foundry, która opracowała bezpieczną i zrównoważoną technologię formowania diamentów. 

Szacuje się, że pierścionek może zostać sprzedany za nawet 250 tys. dolarów! Po zakończonej licytacji przyszły właściciel będzie mógł wskazać rozmiar, w jakim zostanie wykonany. Jeśli ktoś szuka wyjątkowego prezentu na zbliżające się święta, pozostaje mu wycieczka do Miami. 

RadioZET.pl/źródło:BusinessInsider;Independent/AG

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także