Zamknij

Już nie naprawisz MacBooka w nieautoryzowanym serwisie. Będzie drożej!

Redakcja
13.11.2018 16:58
Już nie naprawisz MacBooka w nieautoryzowanym serwisie. Będzie drożej!
fot. Shutterstock

Kupiliście nowego MacBooka lub iMaca Pro? Niestety Apple właśnie przyznało, że zastosowany w urządzeniach chip uniemożliwia wymianę poszczególnych elementów w komputerach w nieautoryzowanych serwisach. To oznacza z kolei wyższe koszta naprawy sprzętu. Na które konkretne modele trzeba uważać? Producent podał listę.

Apple blokuje możliwość naprawy sprzętu w nieautoryzowanych serwisach

Jesteście właścicielami najnowszych modeli MacBooków Air, MacBooków Pro lub iMaców Pro? Nie mamy dla was dobrej informacji. Jeśli chcąc zaoszczędzić będziecie chcieli naprawić sprzęt w nieautoryzowanym serwisie, być może nie będzie to w ogóle możliwe. Apple właśnie oficjalnie potwierdziło wcześniejsze spekulacje na temat blokady takiej opcji przez zastosowane w urządzeniach chipy T2, odpowiedzialne m.in. za obsługę technologii rozpoznawania twarzy Face ID oraz bezpieczny rozruch komputera. Jeśli spróbujecie mimo wszystko skorzystać z usług nieautoryzowanego serwisu, może to skończyć się nawet blokadą komputera!

SPRAWDŹ TEŻ:

Nowe chipy Apple mogą zablokować komputer

Wymiana komponentów takich jak np. płyta główna, pamięć flash, klawiatura, gładzik czy elementów odpowiedzialnych za obsługę Touch ID przez nieautoryzowany serwis może więc okazać się o wiele droższa, niż zdecydowanie się jednak na wizytę w jednym z autoryzowanych centrów Apple. 

Okazuje się, że tylko one otrzymały specjalne oprogramowanie, dzięki któremu można uniknąć blokady urządzenia. Apple Service Toolkit 2, bo tak nazywa się opracowane przez producenta rozwiązanie ma zapewnić pełne bezpieczeństwo naprawy sprzętu, wyposażonego w układ T2. 

WARTO WIEDZIEĆ:

Apple walczy z nieautoryzowanymi serwisami

Jakich urządzeń lepiej więc nie zanosić do nieautoryzowanego serwisu? Apple wskazało konkretne modele:

  • MacBook Air 2018
  • MacBook Pro 2018
  • iMac Pro

Gdzie możecie znaleźć listę autoryzowanych serwisów marki? Wystarczy, że wejdziecie na stronę Apple i podacie tam swoją obecną lokalizację oraz identyfikator Apple ID. 

RadioZET.pl/źródło:KomputerŚwiat/AG

MAMY TEŻ DLA CIEBIE: