Zamknij

Konkurent Huawei dla MacBooka z polskimi cenami - będzie drogo...

Redakcja
02.08.2017 09:40
Konkurent Huawei dla MacBooka z polskimi cenami - będzie drogo...

Ultrabook firmy Huawei to pierwsza próba marki wejścia na rynek tego typu urządzeń - czy będzie udana?

Cena na to nie wskazuje, a przynajmniej na pewno spowoduje, że przeciętny użytkownik nawet nie spojrzy na te urządzenia.

Huawei MateBook X dostępny będzie w dwóch specyfikacjach technicznych:

  • z procesorem Intel Core i5-7200U i zintegrowanym układem graficznym Intel HD Graphics 620, 8 GB pamięci RAM i dyskiem SSD o pojemności 256 GB
  • z procesorem Intel Core i7-7500U i zintegrowanym układem graficznym Intel HD Graphics 620, 8 GB pamięci RAM i dyskiem SSD o pojemności 512 GB

Jak więc prezentuje się cena tych urządzeń? Podstawowa wersja z procesorem i5 ma wynosić 4799 złotych, natomiast bogatsza wersja z i7 to już kwota 5799 złotych. W porównaniu do konkurencji ultrabooki Huawei nie wyróżniają się niczym szczególnym. Nawet ich wygląd do złudzenia przypomina hybrydę Macbooka i ostatnio debiutujących na rynku Microsoft Surface Laptopów.

3
fot.

Huawei słynie z dobrych, flagowych smartfonów, które dzięki odpowiednio niższej cenie od konkurencji sprzedają się w Polsce jak ciepłe bułeczki. Nowy Huawei P10 dostępny jest w sprzedaży detalicznej za ok. 2200 złotych, podczas gdy rozwiązania od LG, Samsunga, czy Apple to koszt ok. 2800 - 3500 złotych.

Jakość wykonania MateBooków X może jednak przekonać bardziej profesjonalnych użytkowników do wyboru tego sprzętu. O ile producent zastosował w ultrabookach odpowiednie chłodzenie, ich wydajność z powodzeniem będzie mogła być wykorzystana do takich zastosowań jak obróbka wideo czy programowanie.

Producent jednak zapowiedział dwie inne serie laptopów - MateBook D i MateBook B, które być może lepiej trafią cenowo do gustów portfeli Polaków.

Zagłosuj

W jakim przedziale cenowym zwykle kupujesz komputery?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/AM

QUIZ: Wiedza o multimediach
Rozwiąż quiz

QUIZ: Wiedza o multimediach

QUIZ: Wiedza o multimediach
Poprawnym rozwinięciem skrótu kontenera danych audiowizualnych AVI jest:

Poprawnym rozwinięciem skrótu kontenera danych audiowizualnych AVI jest: