Zamknij

Królowa Elżbieta II umieściła pierwszy post na Instagramie. Cofa się w nim do początków informatyki [ZDJĘCIA]

Redakcja
07.03.2019 16:05
Królowa Elżbieta II umieściła pierwszy post na Instagramie. Cofa się w nim do początków informatyki [ZDJĘCIA]
fot. Instagram/The Royal Family

Brytyjska rodzina królewska posiada również własne konto na Instagramie. Jak dotąd Królowa Elżbieta II nie interesowała się jednak przesadnie mediami społecznościowymi, pozostawiając zamieszczanie postów raczej po stronie młodszych członków monarchii. Tym większe zaskoczenie wzbudziło pierwsze zdjęcie, jakie Królowa umieściła na Instagramie zaledwie 3 godziny temu (07.03.2019). Zobaczcie sami, co przedstawia i co to ma wspólnego z początkami historii komputerów!

Instagram: Pierwszy post Królowej Elżbiety II

Media żartobliwie nazwali już Królową "nową influencerką" w mediach społecznościowych. Faktycznie jak dotąd monarchini nie wykazywała większego zainteresowania należącym do brytyjskiej rodziny królewskiej kontem na Instagramie. To jednak uległo zmianie razem z jej pierwszym postem, jakie zamieściła na tym medium dosłownie kilka godzin temu. 

insta2

Przedstawia ono list, znaleziony przez Królową w należących do monarchii Królewskich Archiwach brytyjskiego Muzeum Nauki. 

insta2

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Królowa Elżbieta II debiutuje na Instagramie

"Podczas mojej dzisiejszej wizyty w Muzeum Nauki znalazłam coś niezwykłego w Królewskich Archiwach. To, na co patrzycie, to list napisany w 1843 roku do mojego prapradziadka, księcia Alberta. Charles Babbage, uznany za pierwszego na świecie pioniera komputerowego, zaprojektował "Mechanizm różnicowy", którego prototyp książę Albert miał okazję zobaczyć w lipcu 1843 roku. W liście Babbage opowiedział królowej Wiktorii i księciu Albertowi o swoim wynalazku "Silniku Analitycznym", na którym powstały pierwsze programy komputerowe, stworzone przez Adę Lovelace, córkę Lorda Byrona. Dziś miałam również przyjemność poznawać inicjatywy związane z kodowaniem komputerowym dla dzieci i wydaje mi się stosowne, aby opublikować ten post na Instagramie w Muzeum Nauki, które od dawna propagowało technologię, innowacyjność i inspirowało następną generację wynalazców" - czytamy w opisie dodanym do posta, a podpisanym po prostu "Elizabeth R."

Zdjęcie ma już ponad 52 tys. polubień, pomimo zamieszczenia go zaledwie 3 godziny temu. Swoją radość z takiego debiutu Królowej na Instagramie wyrazili już także pracownicy Muzeum Nauki. Rodzinę królewską obserwuje na Instagramie już ponad 4,6 miliona osób!

Zagłosuj

Obserwujecie rodzinę królewską na Instagramie?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/źródło:CNN/AG

Zobacz także

Zobacz także