Zamknij

Kto liderem sprzedaży smartfonów na świecie? Potrafisz zgadnąć?

Redakcja
26.05.2017 13:59
Kto liderem sprzedaży smartfonów na świecie? Potrafisz zgadnąć?
fot. pexels

Jeśli obstawialibyście Samsunga lub Apple to oczywiście mielibyście rację, jako że firmy te od dłuższego czasu okupują pierwsze miejsca list sprzedaży, lecz mocno gonią je inne firmy ze wschodu.

Gigantom takim jak Samung i Apple obecnie po piętach depczą producenci technologii z Chin. O ile marka Huawei jest w Polsce dobrze znana, dzięki dużej kampanii reklamowej z Robertem Lewandowskim, tak kolejne firmy swoją sprzedaż odbywają głównie na Azjatyckich rynkach.

Jeszcze w zeszłym roku Huawei znajdowało się na samym dole tej stawki. Teraz - zapewne dzięki dużemu sukcesowi swoich flagowych urządzeń P9 i teraz P10 wspina się coraz wyżej. Do Huawei należy również inna seria urządzeń - Honor, która również dostępna jest w wielu krajach na całym świecie, w tym w Polsce.

chart
fot.

Czoło stawki to oczywiście Samsung i Apple, których flagowe urządzenia sprzedają się jak ciepłe bułeczki, ale to jednak Samsung - dzięki szerszemu przekrojowi oferty wspiął się na topowe miejsce listy sprzedaży. Jak widać Samsungowi zbytnio nie zaszkodziła sytuacja z wybuchającym Note'm 7.

Firmy Oppo i Vivo to dwóch chińskich producentów, którzy prowadzą mocno sprzedaż autorskich urządzeń w Azji. Wydają dużo smartfonów, dzięki czemu są w stanie gonić światowe trendy i wprowadzać urządzenia na rynek znacznie taniej niż konkurencja, lecz ich produkty jeszcze nie są popularne za zachodzie.

Czy wyniki zmienią się w kolejnych latach? Zapewne tak, ewolucja na rynku smartfonów ciągle trwa, jedni producenci liczą miliardowe zyski, a inni muszą liczyć się ze sporymi stratami i zamknięciami oddziałów. Jednak to, co czeka konsumenta to na szczęście ciągły rozwój i usprawnianie tych urządzeń, które towarzyszą nam już każdego dnia.

Zagłosuj

Posiadasz urządzenie jednego z tych topowych producentów?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/AM