Zamknij

LG tworzy "zwijane" telewizory, zawitają na rynku już niedługo

Redakcja
11.07.2017 12:00
LG tworzy "zwijane" telewizory, zawitają na rynku już niedługo
fot. LG / materiały prasowe

Produkcja nowego rodzaju ekranów w technologii OLED od LG może ruszyć już w 2020 roku.

Już niedługo LG zamierza mocno usprawnić swoje fabryki i wprowadzić na rynek zupełnie nowy rodzaj telewizorów, które będą możliwe do stworzenia, dzięki technologii giętkich, możliwych do zwinięcia ekranów wykonanych w technologii OLED.

LG na początku zamierza produkować 55 i 75-calowe panele OLED, a w 2020 roku produkcja ma ruszyć na pełną skalę. Oznacza to, że w przeciągu najbliższych 2-3 lat możemy spodziewać się kolejnych reklam informujących nas o innowacyjności nowych telewizorów, które "musimy mieć".

img_display_goal
fot. LG

Do czego przyda nam się taki składany w rulon telewizor? Pierwsze prototypowe założenia mówią o możliwości zwinięcia go i schowania do szafy, kiedy nie chcemy z niego skorzystać - całkiem ciekawie. Dodatkowo niska waga takich ekranów, umożliwi ich łatwe transportowanie, a więc nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby na imprezę filmową u znajomych, przynieść własny TV.

Nieciekawie jak na razie prezentuje się koszt takiego telewizora. Jak każda nowa technologia, jej cena jest kilkukrotnie wyższa, niż finalna forma, która trafi do konsumentów, po tym jak rynek zaleje konkurencja. Aktualnie LG wycenia 55-calowy model takiego telewizora na ok. 26 tysięcy dolarów (ok. 97 tysięcy złotych).

Zagłosuj

Jaki rozmiar ma Twój obecny telewizor?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/AM

Zobacz także