Zamknij

Macie konsolę PlayStation 4? Uważajcie na takie wiadomości!

Redakcja
14.10.2018 16:25
Macie konsolę PlayStation 4? Uważajcie na takie wiadomości!
fot. Sony mat. promocyjne

Atak na użytkowników konsoli Playstation 4 odbywa się za pomocą zawirusowanych wiadomości prywatnych. Jak przywrócić działanie sprzętu po uszkodzeniu?

PlayStation 4: nowy, groźny atak

Hakerzy tym razem na swój cel obrali użytkowników konsoli PlayStation 4. Wystarczy nie tylko otrzymanie złośliwej wiadomości, a już sama notyfikacja o jej przyjściu, aby zawiesić działanie sprzętu. Z nowym problemem dotyczącym sieci PlayStation Network walczy już sam producent, a gracze uprzedzają się wzajemnie przed nowym wirusem.

playstation4
fot. Reddit

Zobacz także

Zobacz także

Jak naprawić konsolę PlayStation 4 po ataku?

Zawieszony sprzęt nie powróci do normalnego działania na skutek zwykłego resetu. Jeśli otrzymaliście przed usterką taką wiadomość, jak powyżej, jedynym rozwiązaniem jest przywrócenie ustawień fabrycznych urządzenia. Niestety, na razie ofiarą ataku może jeszcze paść każdy gracz - na szczęście spowodowane wirusem uszkodzenie zdaje się nie być trwałe. Podobne ataki zdarzały się już w przeszłości, zazwyczaj dotyczyły jednak urządzeń mobilnych, np. smartfonów. Najwyraźniej złośliwe SMS-y doczekały się swojego następcy. Jak więc uchronić się przed próbami przestępców? Użytkownicy PlayStation 4 radzą zmienić ustawienia wiadomości na prywatne tak, aby pisać mogli do nas jedynie znajomi.

RadioZET.pl/źródło:Reddit;KomputerŚwiat/AG

Zobacz także