Zamknij

Mapy Google: Ruszyły polskie testy nawigacji z rozszerzoną rzeczywistością [WIDEO;SONDA]

Redakcja
07.03.2019 17:31
smartfon
fot. Shutterstock

Nawigacja w Mapach Google od niedawna korzysta z technologii rozszerzonej rzeczywistości. Testy długo wyczekiwanej nowości ruszyły także w polskiej wersji aplikacji. Jak działa nowa opcja Google Maps? Będziecie pozytywnie zaskoczeni! Podpowiadamy, co trzeba zrobić, aby móc skorzystać z nowości. 

Mapy Google z rozszerzoną rzeczywistością

Google Maps ciągle nas czymś zaskakuje. A to ostrzega przed fotoradarami, a to pozwala wspólnie wybrać idealne miejsce na kolację ze znajomymi, czy też umożliwia zwiedzanie nawet najbardziej odległych zakątków Polski dzięki aktualizowanym zdjęciom. Kolejna nowość w aplikacji jest niemniej praktyczna - nawigacja korzystająca z technologii rozszerzonej rzeczywistości może przydać się wam bardziej, niż myślicie.

My akurat niestety nie należymy do osób o najlepszej orientacji w terenie, w związku z czym nowa funkcja bardzo nas cieszy. Przykładowo powiedzmy, że wysiedliście z autobusu czy metra i teraz macie kierować się do poszukiwanego punktu dalej jedynie na podstawie posiadanego adresu i Map Google. Musimy przyznać, czytanie map do tej pory potrafiło zaprowadzić nas, ale niekoniecznie akurat tam, gdzie chcieliśmy trafić. Dzięki wykorzystaniu AR (Augmented Reality) wystarczy, że podniesiemy smartfona i najedziemy nim na ulicę wokół nas. Na wyświetlaczu poza jej obrazem z naszej kamery momentalnie pojawią się także wskazówki, w którą stronę się udać. Zastanawialiście się kiedyś, za którym konkretnie budynkiem powinniście skręcić w lewo? Teraz dowiecie się tego łatwo, szybko i bez krępujących kilkukrotnych konsultacji z dowolną osobą, jaką uda wam się napotkać.

next step
fot. YouTube

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Google Maps: nawigacja z rozszerzoną rzeczywistością

Nawigacja w formie nakładki na kamerę waszego smartfona to prawdziwe cacko, ale pewnie myślicie teraz, że nieprędko zakosztujecie go w Polsce? Błąd! Ku naszemu pozytywnemu zaskoczeniu ruszyły już i polskie testy nowości, na razie niestety tylko dla wybranych użytkowników. Według pierwszych recenzji m.in. dziennikarza serwisu Spider's Web nowa opcja działa całkiem sprawnie, nawet biorąc pod uwagę wczesny etap rozwoju projektu, na jakim się obecnie znajduje. To obiecujący fakt, który pozwala nam przypuszczać, że na fantastyczne ułatwienie wcale nie przyjdzie nam czekać tak długo. Google, to akurat jest świetna niespodzianka!

Zagłosuj

Będziecie korzystać z nawigacji z rozszerzoną rzeczywistością Map Google?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/źródło:Spider'sWeb;Engadget/AG

Zobacz także

Zobacz także