Zamknij

Kultowy Notatnik wreszcie doczeka się aktualizacji. Microsoft szykuje niespodzianki

Redakcja
13.07.2018 15:26
Kultowy Notatnik wreszcie doczeka się aktualizacji. Microsoft szykuje niespodzianki
fot. Shutterstock

Kultowa aplikacja Microsoftu wreszcie doczeka się odświeżenia. Notatnik nie tylko stanie się wydajniejszy, ale pojawia się w nim także nowe, dodatkowe opcje. Czekamy!

Microsoft zapowiada aktualizację Notatnika

To prawdziwy fenomen – nikt już chyba nie spodziewał się zmian w starym, dobrym Notatniku. A jednak! Kultowa aplikacja wreszcie doczeka się gruntownego odświeżenia. Ma nie tylko stać się wydajniejsza, ale zostanie także uzupełniona o dodatkowe opcje. Jedną z nich będzie np. możliwość zwiększania lub zmniejszania rozmiaru wpisywanego tekstu przy pomocy kółka myszy lub klawisza CTRL. To jeszcze nie koniec zapowiadanych zmian.

Zobacz także

Zobacz także

Notatnik zostanie uzupełniony o nowe funkcje

Microsoft planuje również dodać do aplikacji opcję obsługi rozszerzenia linii z końcówkami FL oraz CR, używanych w systemach uniksowych. Notatnik ma też lepiej radzić sobie z dużymi plikami oraz domyślnie wyświetlać widok paska narzędzi w trakcie pracy. Kolejnym ułatwieniem będzie także opcja wyszukiwania słów przez Bing (wyszukiwarka Microsoftu) czy kasowanie słów przy pomocy skrótu klawiszowego ctrl+backspace.

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Kiedy będzie dostępna aktualizacja Notatnika?

Odświeżona wersja stanie się dostępna razem z aktualizacją Redstone 5, która ma trafić w ręce użytkowników już na jesieni 2018 roku. Szósta, duża aktualizacja dla Windows 10 przechodzi obecnie ostatnie testy. Notatnik czeka całkiem sporo zmian!

RadioZET.pl/źródło:KomputerŚwiat/AG