Zamknij

Microsoft zapowiada nowy pakiet biurowy Office

Redakcja
28.09.2017 10:12
Microsoft zapowiada nowy pakiet biurowy Office
fot. Microsoft

Office 2019 zadebiutuje już w przyszłym roku.

Poprzednia wersja pakietu biurowego Office zadebiutowała dwa lata temu, a więc przyszła pora na odświeżenie narzędzi biurowych, jak Word, Excel, czy PowerPoint, dawką nowych funkcjonalności, a także lekko zmienionego interfejsu użytkownika.

Office 2019 - kiedy premiera?

Office 2019 będzie następcą desktopowej wersji pakietu biurowego Office 2013, a jego premiera odbędzie się na jesień 2018 roku.

Microsoft ponownie zdecydował się na odświeżenie swojego pakietu biurowego ze względu na ciągłe zainteresowanie produktem. Firma zapowiada, że nowa wersja będzie dopasowana do nowej ideologii firmy wprowadzonej wraz z Windowsem 10, co będzie można zaobserwować podczas korzystania z nowej wersji pakietu. Interfejs wszystkich aplikacji wchodzących w skład Office 2019, w tym m.in. Word, Excel, PowerPoint, Access, czy Outlook, otrzymają uproszczenia lub zmiany, których domagali się użytkownicy.

Office 2019 dodatkowo będzie mógł w większym stopniu bazować na rozwiązaniach w chmurze, umożliwiając wielu użytkownikom równoczesną pracę nad jednym dokumentem, czy synchronizację plików z OneDrivem.

Firma swego czasu zapowiadała, że poprzednia wersja Office'a będzie ostateczną, a zamiast tego użytkownicy w przyszłości skorzystają z bazującego na modelu comiesięcznej subskrypcji Office'a 365. Najwyraźniej zainteresowanie na klasyczną, płatną wersję pakietu biurowego wciąż jest zbyt duże wśród firm i uczelni, by rezygnować z wydawania nowych edycji.

Zagłosuj

Uważasz, że Microsoft powinien wydawać nowe wersje Office'a?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/AM

Czy wiesz, do czego służą wszystkie porty w komputerze? Sprawdź swoją wiedzę technologiczną w naszym Quizie:

QUIZ: Do czego służą te porty w komputerze?
Rozwiąż quiz

QUIZ: Do czego służą te porty w komputerze?

QUIZ: Do czego służą te porty w komputerze?
Do czego służy ten port?

Do czego służy ten port?