Zamknij

Mobile World Congress 2019: Na barcelońskich targach królują składane telefony [WIDEO]

Redakcja
27.02.2019 18:35
Mobile World Congress 2019: Na barcelońskich targach królują składane telefony [WIDEO]
fot. YouTube

Składane modele smartfonów jeszcze do niedawna tylko podsycały naszą ciekawość. Jak połączyć funkcjonalność smartfonu i tabletu w jednym? Teraz już co najmniej kilka marek nie tylko ogłosiło wypuszczenie składanego telefonu na rynek, ale i pokazało już gotowe efekty swojej pracy nad nim. Tegoroczna edycja odbywających się w Barcelonie targów Mobile World Congress wręcz obfituje w tego typu premiery!

Mobile World Congress 2019

Odbywające się co roku targi MWC Barcelona jak zwykle wyznaczają trendy na nadchodzący czas na rynku smartfonów. To tutaj producenci pokazują swoje nowości a także prototypy tego, nad czym obecnie pracują. W tym roku dość łatwo zorientować się, co jest kolejną gorącą nowością w tym segmencie. Choć o składanych telefonach jeszcze kilka lat temu myśleliśmy raczej w kategoriach odległych planów, duża część marek ma już dziś gotowe modele, łączące w sobie funkcjonalność smartfonu, mieszczącego się w kieszeni oraz tabletu, wyposażonego w duży i wygodny ekran. Jedną z najbardziej komentowanych premier jest ta ostatnia Samsunga. Galaxy Fold ma kosztować około 9 tys. złotych! Nie oznacza to jednak, że powinien odwrócić naszą uwagę od innego nowego modelu koreańskiego producenta. Ciekawą nowością jest również Samsung S10 5G, jeden z pierwszych telefonów wyposażonych w tę technologię. 

Zobacz także

Zobacz także

Huawei: Mate X

Swój nowy, składany model pokazało także Huawei, nie cieszące się ostatnio zbyt dobrą passą. Firma walczy o ponowne zainteresowanie klientów i odciągnięcie ich uwagi od międzynarodowego skandalu i oskarżeń o szpiegostwo, inwestując w produkcję Mate X. Telefon ma popularyzować składane wyświetlacze na rynku azjatyckim i to głównie jego reprezentanci cieszyli się jego premierą. Kosztujący około 10 tys. złotych model prezentuje się całkiem imponująco.

Zobacz także

Zobacz także

LG: V50 ThinQ 5G

Trend na składane telefony postanowiło uwzględnić w swojej ofercie także LG. Ich pomysłem na taki model stało się V50 ThinQ 5G, które wyglądem przypomina nieco dwa połączone ze sobą telefony. Dostosowany do pracy w sieci 5G model pozwala na jednoczesną obsługę dwóch ekranów, na których możemy uruchomić kompletnie różne aplikacje. Połączone zawiasem składają się płynnie - w przeciwieństwie do składanych wyświetlaczy potencjalnie może to zapewnić większą trwałość ekranu.

Prototyp "składaka" pokazała, ale już wyłącznie za szybą, firma TCL, właściciel m.in. BlackBerry oraz Alcatela. Podkreślono jednak, że model może nawet nie wejść na rynek. Wszystko zależy od wyników sprzedaży konkurencji, jak podał producent. 

RadioZET.pl/źródło:TheVerge;Wyborcza;Engadget;DigitalTrends/AG

Zobacz także