Zamknij

Mozilla Firefox bardzo się zmieni. Nowe, ciekawe funkcje i kolory

Redakcja
06.06.2018 12:25
Mozilla Firefox bardzo się zmieni. Nowe, ciekawe funkcje i kolory
fot. Shutterstock

Mozilla Firefox testuje kilka zmian, jakimi planuje namówić użytkowników do przeproszenia się z charakterystycznym liskiem. Czy dadzą przeglądarce drugą szansę? Nowa aktualizacja już niedługo trafi na rynek.

Firefox Color: nowe narzędzie do dostosowywania kolorów

Mozilla Firefox swojego czasu była jedyną słuszną alternatywą dla korporacyjnych produktów. Przeglądarka oparta na wielkiej internetowej idei open source? To przemawiało do wyobraźni. A jednak Google nie śpi i wprowadzając kolejne przydatne narzędzia i ułatwienia, skutecznie kusi użytkowników, aby zainstalowali Google Chrome i nie szukali już innych rozwiązań. Użytkownicy Apple zazwyczaj trzymają się z kolei po prostu przeglądarki Safari. Mozilla zamierza to jednak zmienić i to za pomocą całkiem przyjemnych środków. Przeglądarka z charakterystycznym liskiem ma zmienić się nie do poznania. Słowem kluczowym w przypadku nowej funkcji Firefox Color jest personalizacja – narzędzie pozwala dowolnie dopasowywać kolorystykę interfejsu przeglądarki.

Ciekawe narzędzie daje całkiem spore pole do popisu! Zmieniać można np. kolor tła, tekstury motywu czy treści wpisywanej na pasku adresu.

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Nowa funkcja Side View ułatwi pracę

Kolejnym, testowanym już przez użytkowników w ramach programu Test Pilot rozwiązaniem jest opcja Side View. Pozwala otworzyć dwie strony na tej samej karcie – czy słyszymy już wasz entuzjazm? Narzędzie fantastycznie przyda się zarówno w pracy, jak i podczas nauki. Wyświetlane na podzielonym na pół ekranie strony oddzielono w wyraźny, ale dyskretny sposób. Poniżej możecie sprawdzić, co jeszcze szykuje dla nas z nowości Mozilla Firefox. To już chyba czas dać liskowi drugą szansę!

Zobacz także

Zobacz także

RadioZET.pl/AG