Zamknij

Na Playstation 5 trzeba będzie poczekać. Przecieki potwierdzają

Redakcja
12.04.2018 12:32
Na Playstation 5 trzeba będzie poczekać. Przecieki potwierdzają
fot. Sony mat. prasowe

Według informacji jednego z serwisów fani Playstation powinni niestety uzbroić się w cierpliwość. Na premierę PS5 trzeba będzie jeszcze długo poczekać.

Ostatnio w sieci pojawiły się plotki dotyczące wysyłki pierwszych dev-kitów PS5 do developerów. Takie wersje wysyła się, aby ci mieli możliwość zapoznania się z nowym sprzętem i mogli rozpocząć przygotowywanie się na pierwsze tytuły. Wiadomość pochodząca od redaktora serwisu Nintendo Switch Network, Marcusa Sellarsa zelektryzowała fanów konsoli Sony.

Nie wszyscy mu uwierzyli. Większość fanów już do jakiegoś czasu spekuluje o możliwej dacie premiery, której nie spodziewają się raczej zbyt szybko. Dziennikarz upierał się jednak przy swojej wersji. News błyskawicznie podchwyciły inne media, przypominając, że redaktor ma już na koncie publikacje, w których z dużym wyprzedzeniem informował o podobnych niespodziankach.

To kiedy ta premiera? Nieprędko

Jak słusznie zauważają niektórzy, dev-kity rzeczywiście mogły już trafić w odpowiednie ręce. Przygotowanie kolejnej wersji gry nie trwa w końcu kilka miesięcy. Co więcej, podobnie rzecz miała się w przypadku poprzedniej wersji konsoli Playstation 4. Dev-kity PS4 rozsyłano już w 2012 roku, a więc  2 lata przed premierą sprzętu. Kiedy więc realnie możemy spodziewać się premiery Playstation 5? Według przecieków, do jakich dotarł zazwyczaj nieźle poinformowany serwis Kotaku, na pewno nie w 2019 roku. Obstawiać możemy zatem kolejny, 2020 rok — chyba że nagły ruch konkurencji przyśpieszy plany producenta.

RadioZET.pl/źródło:Kotaku/AG

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Tanie gry - w tym Wiedźmin - z Biedronki. Pełna lista tytułów

Sony ugina się przed użytkownikami. Wprowadzi opcję, o którą proszono od lat

Na PlayStation 4 można teraz grać smartfonami