Zamknij

Na graniu można zarobić krocie. Trzeba tylko dobrze wybrać grę

Redakcja
15.01.2018 14:00
Na graniu można zarobić krocie. Trzeba tylko dobrze wybrać grę
fot. materiały prasowe

Do zgarnięcia są prawdziwe miliony – wystarczy być naprawdę dobrym w popularne gry. Różnice w nagrodach są jednak ogromne – w największym turnieju najbardziej opłacanej gry można było wygrać więcej, niż w setkach zawodów tytułu z drugiego miejsca.

Stawki, o jakie grają najlepsi rosną z roku na rok – wystarczy wspomnieć, że na rozgrywanych w marcu 2018 roku finałach IEM w Katowicach wygrać będzie można ponad 6 mln złotych. Ponad połowa tej kwoty czeka na zawodników specjalizujących się w grze będących numerem jeden zestawienia najbardziej opłacalnych – i to nawet mimo tego, że w Polsce nie odbędzie się jej światowy finał.

Numer 1 na liście gier e-sportowych, które w 2017 roku oferowały łącznie najwyższą pulę nagród, znajduje się zdecydowanie poza zasięgiem konkurencji. Pod względem popularności przegrywa jednak w Polsce z innymi, mniej opłacalnymi tytułami.

5. Call of Duty: Infinite Warfare – 4 mln dolarów

Taktyczna strzelanina Activision była w 2017 roku bohaterką 71 zawodów – łączna suma nagród wyniosła 4 mln dolarów.

4. Heroes of the Storm – 4,7 mln dolarów

To cichy bohater zastawienia najbardziej opłacalnych w graniu (i wygrywaniu) gier e-sportowych 2017 roku – nie jest zbyt popularnym jeśli chodzi o transmisje graczy, ale można w nim było wygrać więcej pieniędzy, niż w CoD – i to pomimo tego, ze odbyła się o połowę mniej (31) turniejów.

3. League of Legends – 12 mln dolarów

LoL cieszy się wśród graczy duża popularnością – na całym świecie odbyło się w 2017 roku 137 oficjalnych zawodów z nagrodami. Większość z nich miała małe stawki, chociaż oficjalny turniej przygotowany przez twórców gry mógł pochwalić się pulą nagród w wysokości 2 mln dolarów.

2. Counter-Strike: Global Offensive – 19,2 mln dolarów

Dla sporej części graczy i kibiców CS:GO jest definicją e-sportu – o popularności Counter-Strike’a może świadczyć fakt, że w 2017 roku odnotowano 892 turnieje z nagrodami. Mimo tak imponującej liczby, wartość nagród nie była oszałamiająco duża – szczególnie, gdy policzy się średnią przypadającą na zawody.

1. DOTA 2 – 38 mln dolarów

Nie ma na świecie gry, w którą bardziej opłacałoby się grać. Łącznie zorganizowano 155 turniejów, jednak większość pieniędzy – 24,8 mln dolarów – można było wygrać podczas pojedynczego turnieju The International 2017.

Zagłosuj

Zastanawiałeś się nad karierą gracza?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MT