Zamknij

Najgłębszy basen świata powstanie w Polsce. Ruszyła budowa w Mszczonowie [ZDJĘCIA;SONDA]

Redakcja
08.03.2019 19:58
Najgłębszy basen świata powstanie w Polsce. Ruszyła budowa w Mszczonowie [ZDJĘCIA;SONDA]
fot. Deep Spot mat. prasowe

W Mszczonowie pod Warszawą powstanie Deep Spot, najgłębszy basen nurkowy na świecie. Ma być prawdziwym rajem dla fanów nurkowania, ale nie tylko. Atrakcji nie zabraknie także dla mniej doświadczonych pływaków. Wśród nich przewidziano również podwodny tunel dla zwiedzających! Gotowy obiekt ma zostać oddany już na jesieni 2019 roku. Jest jednak jeden haczyk...

Deep Spot: Najgłębszy basen na świecie

Ma mieć aż 45 metrów głębokości i temperaturę wody nieco wyższą, niż w innych basenach nurkowych, aby możliwe było także nurkowanie bez specjalnej pianki termoizolacyjnej. Gotowy obiekt, powstający właśnie w Mszczonowie pd Warszawą ma zostać oddany do użytku już na jesieni 2019 roku. Atrakcji nie zabraknie i dla mniej doświadczonych amatorów wodnych rozrywek. Planowana jest m.in. budowa podwodnego tunelu dla zwiedzających. 

deepspot2
fot. DeepSpot mat. prasowe

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Do napełnienia basenu zostanie wykorzystane 8 tys. metrów sześciennych wody, czyli tyle, ile wykorzystuje się w 27 basenach o długości 25 metrów. Nowy basen pobije dotychczasowy rekord głębokości o 5 metrów. 

deepspot
fot. DeepSpot mat. prasowe

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Najgłębszy basen świata w Mszczonowie

Woda w basenie ma też urzekać niezwykłą przejrzystością, jaką zapewni zestaw specjalnych filtrów. Projekt, za którym stoi firma znana z popularnych tuneli do indoor skydivingu Fly Spot ma być miejscem nie tylko dla tych, którzy planują stawiać tam pierwsze kroki w nurkowaniu, lub trenować do przyszłych wyjazdów, ale też firm chętnych, aby zorganizować tam np. konferencję.

deepspot4
fot. DeepSpot mat. prasowe

Przy obiekcie powstaną pokoje hotelowe z widokiem do wnętrza basenu, a także sale konferencyjne oraz restauracja. Tytułem najgłębszego basenu świata obiekt nie będzie się jednak cieszyć zbyt długo, bo tylko pół roku. W tym samym czasie pod Londynem powstaje basen Blue Abyss, którego głębokość ma wynosić 50 metrów. Jego oddanie planowane jest na koniec 2019 roku.

Zagłosuj

Odwiedzicie nowy basen w Mszczonowie?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/źródło:Wprost;Elle/AG

Zobacz także

Zobacz także