Zamknij

Najpopularniejsze zdjęcie na Instagramie to...jajko. Zdetronizowało nawet Kylie Jenner

Redakcja
14.01.2019 18:01
Najpopularniejsze zdjęcie na Instagramie to...jajko. Zdetronizowało nawet Kylie Jenner
fot. Instagram

Jakie jest jajko, każdy widzi. A może właśnie w tym sęk, że użytkownicy mają już powoli dość hegemonii cukierkowych postów na Instagramie, domagając się choć odrobiny dystansu i ironii. Kto stoi za akcją, która ma na celu ewidentne kpiny z popularnej aplikacji? "To jeszcze nie koniec. Co za czasy, w jakich przyszło nam żyć" - enigmatycznie tłumaczą dowcipnisie.

Jaki jest najpopularniejszy post na Instagramie? 

Jeszcze do niedawna nic nie zdawało się zapowiadać detronizacji postu Kylie Jenner, obwieszczającego światu narodziny jej córki jako najpopularniejszego zdjęcia na Instagramie. Ponad 18 milionów polubień to nie przelewki, a na takie zainteresowanie swoim życiem prywatnym młoda gwiazdka usilnie pracowała od niemal najmłodszych lat, sprzedając swoją intymność podobnie, jak cała jej rodzina. 

insta1
fot.

Okazuje się jednak, że nie wszystkim w smak korzystanie z Instagrama jako głównie narzędzia wszelakiej promocji. Choć nie ma w tym nic złego, stopniowe upodabnianie kameralnej niegdyś apki do wszechobecnego Facebooka (obecnego właściciela Instagrama) drażni wielu użytkowników, pamiętających jeszcze aplikację sprzed czasów postów sponsorowanych i influencerów. Efektem takich sentymentów jest właśnie jajko, świeżo upieczony zwycięzca wyścigu o największą liczbę "serduszek" na Instagramie. Zaczęło się od niewinnego apelu twórców konta...

jajko
fot.

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Instagram: Post z jajkiem ma już ponad 30 milionów polubień

Wezwali oni w swoim poście do wspólnej akcji pobicia rekordu liczby polubień, jaki uzyskała młoda Kardashianka. Zamieszczone 4 stycznia 2019 roku zdjęcie zaczęło błyskawicznie zdobywać coraz większą popularność, podsycając ciekawość użytkowników. Kto stoi za zabawną akcją? Czy to swoisty manifest zmęczenia współczesnym, trącącym plastikiem obliczem Instagrama? Żart na miarę Banksy'ego? A może po prostu mamy się nad tym zastanawiać tak, jak to właśnie robimy...oraz klikać w kolejne "serduszka". Post uzbierał ich już ponad 30 milionów.

jajko
fot.

Na razie jajko w całej swojej okazałości to jedyny post, o jaki pokusili się twórcy konta. Lub twórca, gdyż ten nie zdecydował/a się jeszcze na ujawnienie swojej tożsamości, w komentarzach zapowiadając tylko, że "to jeszcze nie wszystko, dopiero się rozkręcamy" i dodając enigmatyczne podsumowanie "co za czasy, w jakich przyszło nam żyć". Wyśmiewania absurdów internetu możemy więc spodziewać się w kolejnych porcjach. Użytkownicy najwyraźniej tylko na to czekają, a post z jajkiem to nie pierwsza historia, która ironicznie przypomina o naszym rzeczywistym stosunku do niektórych zjawisk w sieci. Niby się im podporządkowujemy, niby ślepo im ufamy, a z drugiej strony coraz częściej mamy ochotę złośliwie z nich zakpić, bo rodzą w nas frustrację. A że Instagrama opuścili niedawno nawet jego założyciele, rzekomo wskutek konfliktu z Markiem Zuckerbergiemdotyczącego kierunku dalszego rozwoju apki, jej otwartej komercjalizacji możemy być już pewni. To zostało nam tylko sobie pożartować. A komu żal Kylie, niech się nie martwi. Dziewczyna ma talent do monetyzacji nawet docinków w swoją stronę i "w jajo" się zrobić nie da. Na jej koncie pojawiła się nawet już oficjalna odpowiedź na nieustraszone jajko. Ma już ponad 19 milionów wyświetleń.

kylie
fot.

RadioZET.pl/źródło:NYT;Instagram/AG

Zobacz także

Zobacz także