Zamknij

Nauka języka obcego nie musi być trudna! Mamy trzy aplikacje, które ci w tym pomogą [WYBÓR REDAKCJI]

Redakcja
13.06.2018 17:37
Nauka języka obcego nie musi być trudna! Mamy trzy aplikacje, które ci w tym pomogą [WYBÓR REDAKCJI]
fot. Pixabay

Nauka języków obcych nie przychodzi ci łatwo? Aby szybko nauczyć się nowych słówek i rozgryźć zasady gramatyki, najlepiej skorzystać z małej pomocy wygodnych aplikacji. Specjalnie dla was wybraliśmy trzy najlepsze.

Najlepsze aplikacje do nauki języków obcych

Chciałbyś nauczyć się nowego języka obcego, ale nie masz zbyt wiele czasu? A może planujesz wakacyjną wyprawę w nieznane miejsce i chcesz szybko nauczyć się podstawowych zwrotów? Szybkie zapamiętywanie nowych słówek i poznawanie zasad odmiennej gramatyki wcale nie musi być trudne! Aplikacje mobilne pozwolą nie tylko na naukę w dogodnym dla nas momencie, ale też na dobre przygotowanie się do zaawansowanego kursu czy pracy za granicą. Specjalnie dla was wybraliśmy trzy, uważane przez użytkowników za najlepsze.

Zobacz także

1. Babbel

Chwalona nawet przez korepetytorów apka jest darmowa, dostępna zarówno w wersji na iOS, jak i Androida. To idealne rozwiązanie dla tych, którym nigdy nie starcza czasu na naukę języków obcych. Oferuje szeroki wybór kursów językowych w 13 językach – od poziomu podstawowego aż do zaawansowanego. Jej sporą zaletą jest też możliwość zapisywania postępów w nauce na serwerze. Dzięki temu naukę możemy kontynuować także na urządzeniu stacjonarnym, przez przeglądarkę internetową.

2. eTutor

Kolejna świetnie zaprojektowana, darmowa aplikacja do nauki języków obcychDo wyboru mamy kurs języka niemieckiego oraz angielskiego. Ponad 800 lekcji, ćwiczenia z wymowy nowych słówek i możliwość pracy w trybie offline to tylko część z zawartych w apce rozwiązań. Dzięki rejestracji na stronie łatwo i szybko sprawdzimy swoje postępy w nauce. Dla tych, którym opanowanie nowego języka nie przychodzi zbyt łatwo, przygotowano także poręczne moduły powtórek najtrudniejszych zagadnień. 

Zobacz także

3. English Idioms Illustrated

To z kolei propozycja dla tych, którzy chcą pogłębić swoją znajomość języka angielskiego. Wyjeżdżasz do pracy za granicą i boisz się problemów z płynną komunikacją? Perfekcyjne opanowanie bardziej złożonych zwrotów i idiomów może być bardzo pomocne. Tu z pomocą przychodzi ulubiona apka wielu kursantów i turystów – English Idioms Illustrated. Darmowa aplikacja jest dostępna zarówno w wersji na iOS, jak i Androida.

Barwne ilustracje sprawią, że z łatwością zapamiętacie znaczenie poszczególnych idiomów. Apka podpowie też, w jakich sytuacjach używa się ich najczęściej oraz jaka była geneza ich powstania. Niektóre historie są naprawdę zabawne! Widać, że za apką musi stać zespół z całkiem niezłym poczuciem humoru.

RadioZET.pl/AG

Zobacz także

Zobacz także