Zamknij

Nawigacja GPS w smartfonach w końcu będzie dokładniejsza

Redakcja
27.09.2017 09:55
Nawigacja GPS w smartfonach w końcu będzie dokładniejsza
fot. pixabay

Wszystko za sprawą zupełnie nowego układu stworzonego przez firmę Broadcom.

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się narzekać na niedokładne lub zbyt wolne działanie aplikacji GPS na smartfonie, to zapewne możesz obarczać winą układ GPS, jaki został zamontowany w Twoim urządzeniu. Produkowane do tej pory chipy, które odpowiadały za wykrywanie naszej lokalizacji dzięki łączeniu się z satelitami, są po prostu zbyt mało precyzyjne i posiadają zbyt małą moc na dokładniejsze i sprawniejsze namierzanie naszego położenia - zwłaszcza w miastach, gdzie często możemy znaleźć się w małych uliczkach.

Nowy układ GPS opracowany przez Broadcom - model BCM47755, będzie niemalże rewolucją na rynku pod kątem dokładności lokalizacji w smartfonach. Firma chwali się, że jest w stanie określić nasze współrzędne z dokładnością do 30 centymetrów, a także o wiele łatwiej będzie namierzyć użytkownika, jeśli przykładowo znajdzie się w otoczeniu wysokich budynków poruszając się jednocześnie po ciasnej uliczce.

Specjalny dwurdzeniowy układ sensorów pomoże o wiele szybciej opracowywać dane otrzymywane z nadajników, a także komunikować się z nimi poprzez nowy standard łączności, który wykorzystuje częstotliwość nośną L5 (1176,45 MHz), która jest bardziej odporna na zakłócenia w porównaniu do obecnie wykorzystywanej częstotliwości L1.

Firma otrzymała już wszelkie certyfikacje, a więc już wkrótce ten model będzie mógł trafić do pierwszych urządzeń - dobrze by było, gdyby producenci sprzętu informowali nas o tym, jaki moduł GPS jest dostępny w ich smartonach, a wtedy osoby, którym zależy na dobrej lokalizacji, wybierałyby właśnie modele wyposażone w nowy odbiornik.

Zagłosuj

Zdarzyło Ci się narzekać na układ GPS w Twoim smartfonie?

Liczba głosów:

RadioZet.pl/AM

Czy wiesz do czego służą wszystkie porty w komputerze? Sprawdź swoją wiedzę technologiczną w naszym Quizie:

QUIZ: Do czego służą te porty w komputerze?
Rozwiąż quiz

QUIZ: Do czego służą te porty w komputerze?

QUIZ: Do czego służą te porty w komputerze?
Do czego służy ten port?

Do czego służy ten port?