Zamknij

Netflix kończy z darmowym okresem próbnym. W Polsce już go wyłączono [SONDA]

Aleksandra Grzegrzółka
20.03.2019 16:13
tv
fot. Shutterstock

Platforma tłumaczy wyłączenie darmowego okresu próbnego "testami", które mają określić wartość Netflixa dla użytkowników. To jednak jasne, że prawdziwym celem jest ograniczenie liczby osób, które wyłudzają darmowy dostęp do serwisu streamingowego, zakładając kolejne, fałszywe konta e-mail. W Polsce już teraz nie można skorzystać z darmowego okresu próbnego - które kraje będą następne?

Netflix: darmowy okres próbny

"W Twoim kraju nie oferujemy obecnie bezpłatnego okresu próbnego. Aby rozpocząć członkostwo, odwiedź witrynę Netflix.com, wybierz plan i preferowaną opcję płatności, wprowadź adres e-mail, wpisz hasło, a potem zacznij oglądać" - taki komunikat wyświetla się obecnie przy próbie zarejestrowania się na platformie. Nowi użytkownicy, którzy liczyli na darmowy okres próbny,będą musieli obejść się smakiem. Netflix wyłączył taką możliwość dla naszego kraju, tłumacząc to koniecznością przeprowadzenia testów. "Testujemy dostępność i czas trwania bezpłatnej wersji próbnej, aby lepiej zrozumieć wartość platformy Netflix dla użytkowników. Testy te zazwyczaj różnią się pod względem czasu ich trwania i regionów, w których występują. Nie muszą też oznaczać wprowadzenia testowanych zmian na stałe" - można było przeczytać w oświadczeniu nadesłanym przez biuro prasowe platformy.

Zobacz także

Zobacz także

Netflix: koniec darmowego okresu próbnego w Polsce

30-dniowy darmowy okres próbny miał w założeniu stanowić najlepszą reklamę usług popularnego serwisu streamingowego. Niestety, nie wszyscy podeszli uczciwie do możliwości nieodpłatnego sprawdzenia, czy mamy ochotę zdecydować się na płatną subskrypcję. Coraz częstszą praktyką użytkowników stało się wyłudzanie darmowego dostępu do platformy poprzez zakładanie kolejnych adresów e-mail, służących jedynie do rejestracji jako nowi użytkownicy, którym przysługuje próbny miesiąc użytkowania. Działo się tak pomimo możliwości współdzielenia konta na platformie, z czego korzysta wielu fanów Netflixa. Niektórzy tłumaczą to wysokimi cenami płatnej subskrypcji. Ile w tej chwili kosztują oferowane przez giganta streamingowego abonamenty?

  • Pakiet Podstawowy: 34 zł/ms
  • Pakiet Standard: 43 zł/ms
  • Pakiet Premium: 52 zł/ms

Zobacz także

Zobacz także

Netflix: ceny

Już jakiś czas temu platforma testowała możliwość skrócenia darmowego okresu próbnego z 30 dni do tygodnia. Tłumaczono to wtedy również testami, nam jednak bardziej prawdopodobny wydaje się podobny scenariusz, jak w przypadku usługi HBO Go, gdzie proceder sprzedaży dostępu do darmowych kont w sieci również skłonił firmę do zmiany regulaminu w tej kwestii. Koniec darmowego okresu próbnego dla Netflixa może też być zwiastunem podwyżki cen abonamentów, do jakich doszło w 2019 roku w Stanach Zjednoczonych. Także i w Polsce platforma zaczęła już badać reakcje użytkowników na ewentualne podwyżki, sugerując wyższe ceny za droższe pakiety - odpowiednio 49 i 65 złotych za miesiąc użytkowania. Czy już niedługo za korzystanie z Netflixa zapłacimy więcej? Tego pewnie dowiemy się już niedługo - według badań firmy Amper Analysis użytkowników platformy w Polsce może być nawet 800 tys.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Zagłosuj

Korzystacie z Netflixa?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/źrodło:WirtualneMedia/AG

Zobacz także

Zobacz także