Zamknij

Netflix: to widzowie zdecydują o losach bohaterów. "Black Mirror" zostanie interaktywną serią!

Redakcja
03.10.2018 18:40
Netflix: to widzowie zdecydują o losach bohaterów. "Black Mirror" zostanie interaktywną serią!
fot. Shutterstock

Element interaktywności to zdaniem Netflixa wielki brakujący puzzel w układance na serial idealny. Dlatego w kolejnym sezonie "Black Mirror" to widzowie będą decydować o tym, co wydarzy się dalej. Jak wyglądają szczegóły produkcji?

Netflix testuje interaktywne seriale

Na pierwszy ogień idzie "Black Mirror" i nic dziwnego, że właśnie ten tytuł Netflix wytypował jako idealnego kandydata do testów interaktywnych seriali. Dystopijna wizja mrocznej przyszłości, zdominowanej przez zaawansowane nowe technologie i to, jak wzbudzają w ludziach ich najgorsze instynkty świetnie nadaje się do tej roli. Na razie trwają prace nad interaktywnym odcinkiem serii, a jak donosi serwis Bloomberg, sprawa nie jest taka łatwa. Nie potwierdzono jeszcze informacji na temat szczegółów produkcji, ale możliwe, że nowy format zadebiutuje już w grudniu 2018 roku, na kiedy planowana jest premiera kolejnego sezonu "Black Mirror".

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

"Black Mirror" zostanie interaktywnym serialem 

Czy to tylko jeden odcinek, czy będzie ich więcej? Tego też nie wiadomo, możliwe jednak, że na razie Netflix poprzestanie na testowym odcinku, na podstawie którego oceni reakcję widzów. Koszt produkcji odcinka, w którym, (co jest zresztą popularnym zabiegiem w wielu grach komputerowych, takich jak chociażby genialne "Until Dawn" , wypuszczone na konsolę PS4) do wyboru mamy najczęściej kilka różnych scenariuszy zwrotów akcji i zakończeń jest znacznie wyższy niż ten "tradycyjnego" serialu. Nic więc dziwnego w tym, że gigant na razie bada jedynie grunt - a jednak entuzjastyczne reakcje fanów platformy na pierwsze takie zapowiedzi najlepiej dowodzą, że taki format może być przyszłością przemysłu filmowego. Świetnie potwierdzi to jeszcze jedna grupa - dzieci! Netflix po raz pierwszy zastosował podobny zabieg w swoich animowanych produkcjach dla najmłodszych. Z sukcesem!

RadioZET.pl/źródło:Bloomberg/AG

Zobacz także

Zobacz także