Zamknij

Netflix za darmo za zainstalowanie aplikacji. Jak to działa?

Redakcja
28.06.2018 12:30
nagrody Flyps.io
fot. zrzut ekranu

Flyps.io obiecuje możliwość zdobycia za darmo dostępu do Netfliksa czy Spotify – wystarczy zainstalować ich aplikację, która będzie korzystać z wolnej mocy obliczeniowej procesora. Czy to naprawdę działa?

Flyps.io to polskie przedsiębiorstwo, które wymyśliło sposób na konstruktywne wykorzystanie mocy obliczeniowej komputerów.

Podczas przeglądania internetu, słuchania muzyki czy oglądania filmów procesor komputera jest obciążony tylko w niewielkim stopniu. Flyps proponuje wypożyczenie mu niewykorzystanej mocy obliczeniowej – w zamian za to przyznaje punkty, które można wymienić na karty podarunkowe do popularnych usług i serwisów. Na liście znajduje się między innymi Netflix, Sporify, Deezer, Steam czy PlayStation Network.

Netflix za korzystanie z Flyps.io

Aplikacja Flyps.io sprawdza, ile mocy obliczeniowej procesora może użyć w danym momencie, żeby nie zakłócać pracy użytkownika, a następnie przeprowadza zlecone przez przedsiębiorstwa zewnętrzne obliczenia.

Łączna moc obliczeniowe tysięcy domowych komputerów może konkurować z wydajnością superkomputerów, przy czym Flyps.io obiecuje obniżenie kosztów obliczeń w stosunku do tradycyjnych rozwiązań nawet o 60%, w związku z czym na brak zleceń nie powinien narzekać.

- Wszelkie obliczenia będą odbywać się w tle. Flyps będzie inteligentnie gospodarować dostępną mocą obliczeniową, dopasowując swoją pracę do Twojej. W efekcie kiedy włączysz film, grę, czy inne wymagające dla Twojego komputera zadanie, obliczenia Flypsa uśpią się lub zminimalizują, tak, żebyś nie zauważał jego pracy – obiecują twórcy rozwiązania.

Liczba punktów, jakie zdobywa się udostępniając swój komputer w systemie Flyps zależy od czasu, na jaki jest włączony sprzęt oraz od jego prędkości. Może się więc okazać, że w ciągu miesiąca nie uda się zgromadzić wystarczająco dużo środków do wymiany na wybraną subskrypcję – punkty jednak kumulują się, więc nic nie przepadnie.

Zagłosuj

Co sądzisz o takim sposobie na dostęp do Netfliksa?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MT