Zamknij

Nie kupujcie tego tabletu! Niemiecki urząd ostrzega przed polską marką

Redakcja
07.03.2019 19:01
tablet
fot. Shutterstock

Niemiecki Urząd Bezpieczeństwa Informatycznego (BSI) ostrzega konsumentów przed zakupem tabletu marki należącej do polskiego koncernu Lechpol Electronics. Czemu tablety Kruger&Matz mogą być groźne dla swoich posiadaczy? Ekspertom udało się wykryć niebezpieczne oprogramowanie, zainstalowane na jednym z modeli tabletu. Polska firma broni się jednak, że o takim zaniedbaniu z ich strony nawet nie mogło być mowy. Kto ma rację i jak to odbije się na wizerunku polskich produktów elektronicznych?

BSI ostrzega przed kupnem polskiego tabletu

Niemiecki Urząd Bezpieczeństwa Informatycznego (BSI) reaguje zawsze wtedy, kiedy niemieckim konsumentom grozi niebezpieczeństwo. Właśnie takie ma stwarzać tablet Kruger&Matz Eagle 804, produkcji polskiej firmy Lechpol Electronics. Według informacji podanych przez urząd na urządzeniach miało zostać zainstalowane złośliwe oprogramowanie. Kto tablet kupi, nieświadomie pozwoli na to, aby znajdujące się na nim malware nawiązało kontakt z nieznanym serwerem, co grozi atakami hakerskimi lub pobraniem wirusów komputerowych, w tym tzw. trojanów.

serca mają poważne luki w zabezpieczeniach? Pacjentom może grozić śmiertelne niebezpieczeństwo

Zobacz także

Polski producent się broni

Lechpol Electronics swoją siedzibę ma nieopodal Garwolina, w Międnie. Specjalizacją firmy jest import urządzeń mobilnych oraz sprzętu audio, dlatego komunikat BSI może znacząco wpłynąć na sprzedaż ich produktów. Dlatego firma nie składa broni i stara się wyjaśnić kłopotliwą sytuację do końca. Stanowisko podane przez rzecznika marki jest takie, że tablet Kruger&Matz z serii Eagle 804, który w Niemczech można było nabyć za pośrednictwem Amazon.de (produkt wycofano po publikacji oświadczenia), przeszedł wszystkie wymagane testy oferowane przez Google i tym samym wykazano, że nie stanowi żadnego zagrożenia dla potencjalnych nabywców. Obecnie BSI stara się więc odpowiedzieć na zarzuty stawiane ich ekspertyzie przez polskiego producenta i dokładnie sprawdzić jeszcze raz, czy nie doszło przy tym do żadnych uchybień. Jednak do tego czasu tego tabletu lepiej nie kupujcie!

RadioZET.pl/źródło:WP/AG

Zobacz także

Zobacz także