Zamknij

Nowe iPhone’y nie ładują się po podłączeniu do ładowarki

Redakcja
01.10.2018 12:02
ładownie iphone xs xs max
fot. kadr z wideo

Właściciele iPhone’ów Xs i Xs Max bombardują Apple zgłoszeniami poważnego błędu – nie mogą ładować energii w swoich telefonach. Producent jak zwleka z udzieleniem odpowiedzi.

Problem pojawia się w przypadku dwóch najnowszych modeli – iPhone’a Xs i iPhone’a Xs Max. Na stronie, na której właściciele telefonów mogą zgłaszać problemy z działaniem swoich produktów roi się od doniesień o kłopotach z ładowaniem smartfonów.

Problem dotyka część właścicieli i pojawia się, gdy ładowarka zostanie podłączona do iPhone’a z wygaszonym ekranem. Telefon powinien zacząć się wtedy ładować – nic takiego jednak się nie dzieje. Pomaga (zazwyczaj) wzbudzenie ekranu – iPhone rozpoznaje wtedy ładowarkę i zaczyna uzupełniać energię w akumulatorach.

Zobacz także

Nowe iPhone’y nie chcą się ładować

Błąd w niektórych przypadkach uniemożliwia jednak włączenie iPhone’a, gdy kabel pozostaje podłączony.

W najbardziej dotkliwych przypadkach ładowanie nie rozpoczyna się nawet wtedy, gdy ekran zostanie włączony. Część użytkowników daje sobie radę z tym problemem, wyciągając przewód i wkładając go ponownie po obróceniu wtyczki.

Problemy z ładowaniem uchwycono na krótkim filmiku – testowano zarówno iPhone’y Xs jak i kodele Xs Max:

Problem może być irytujący dla użytkowników, którzy na przykład podepną telefon do ładowania na noc i nie sprawdzą, czy faktycznie się ładuje – rano może się okazać, że akumulatory w telefonie są w dalszym ciągu wyczerpane.

Zobacz także

Zagłosuj

Miałeś taki problem ze swoim telefonem?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MT