Zamknij

Nowość na Instagramie. Krótkie wiadomości głosowe

Redakcja
11.12.2018 15:02
Nowość na Instagramie. Krótkie wiadomości głosowe
fot. Shutterstock

Na Instagramie pojawiła się kolejna nowość. Korzystacie ze skrzynki wiadomości Direct? Od teraz w aplikacji będzie można także wysyłać krótkie wiadomości głosowe. Sprawdziliśmy, jak działa nowa funkcja i jesteśmy pozytywnie zaskoczeni!

Wiadomości głosowe na Instagramie

Direct, czyli instagramowa skrzynka wiadomości, to dobry wynalazek dla tych, którzy nie ufają Messenegerowi ani WhatsAppowi. Macie znajomych, którzy stale namawiają was na zainstalowanie komunikatorów takich jak np. Signal w obawie o prywatność swojej korespondencji, ale wy jakoś nie chcecie się ciągle na to skusić? Wysyłanie sobie wiadomości na Instagramie potrafi być dobrym kompromisem! Działający na podobnych zasadach co iMessage na iPhone'ach Direct właśnie uzupełniono o kolejną, bliźniaczo podobną do Apple'owskiej funkcję wysyłania sobie krótkich wiadomości głosowych. Jak to działa? 

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Instagram Direct: wiadomości głosowe

Postanowiliśmy sprawdzić, czy nowa funkcja jest równie wydajna co ta w smartfonach ze słynnym, nadgryzionym jabłuszkiem. Musimy przyznać, działa bez zarzutu! Jakość dźwięku jest odpowiednia nawet w przypadku nieco starszych modeli. Podobnie też jak w iPhonie na nagraniu dobrze słychać nie tylko nasz głos, ale i odgłosy w tle – przy czym różnica w głośności gwarantuje, że odbiorca wiadomości zrozumie nas bez problemu, nawet jeśli nagrywaliśmy ją np. w metrze czy biurowej kuchni. 

instadirect
fot.

Design nowej funkcji też powinien wyglądać znajomo dla użytkowników iPhone'a. Wiadomości nagrywamy, przyciskając ikonę mikrofonu znajdującą się obok paska tekstu wiadomości. Maksymalny czas trwania jednej wiadomości to minuta. Nam nowa funkcja bardzo się podoba i na pewno będziemy z niej korzystać! Instagram zapowiedział ją dla użytkowników zabawnym Stories. 

kittyinsta
fot. Instagram

RadioZET.pl/AG

Zobacz także

Zobacz także