Zamknij

Nowy mistrz świata w Excelu ma 15 lat. Programu uczył się przez rok

Redakcja
10.08.2018 15:59
Nowy mistrz świata w Excelu ma 15 lat. Programu uczył się przez rok
fot. YouTube

Zwycięzca tegorocznych mistrzostw Microsoft Office Specialist World Championship w Excelu ma zaledwie 15 lat. Kevin Dimaculangan zaczął poznawać tajniki programu... dopiero rok temu.

Nowy mistrz świata w Excelu to nastolatek

Kevina skusiła nagroda – najpierw ta oferowana w jego szkole. Był nią bezprzewodowy głośnik na Bluetooth, przeznaczony dla osoby, której w jak najkrótszym czasie uda się zdobyć certyfikat potwierdzający biegłość w m.in. Excelu. Nastolatkowi udało się to bez większych problemów i na tym nie poprzestał. W niedługim czasie rozwinął swoje możliwości w wystarczającym stopniu, aby zacząć uczyć obsługi Excela nie tylko kolegów ze szkolnej ławki, ale nawet nauczycieli. Co zrobić z tak pięknie rozpoczętą przygodą z programem, który przeklina niejeden pracownik biurowy? Najlepiej spróbować na niej trochę zarobić.

Zobacz także

Zobacz także

Microsoft organizuje mistrzostwa z obsługi Office'a

A główną nagrodą dla ich zwycięzcy jest tytuł mistrza świata w danym programie oraz 7 tys. dolarów. Kierowane głównie do młodych ludzi zawody są rozgrywane już od 17 lat. Tegoroczna edycja przyciągnęła 760 tys. osób w wieku od 13 do 22 lat, które wcześniej pomyślnie przeszły regionalne i krajowe etapy konkursów. Mistrzostwa rozgrywają się w trzech kategoriach: Excela, PowerPointa oraz Worda. Poniższy spot trochę nas zaskoczył – wygląda na to, że zawody są utrzymane w dużo bardziej dynamicznym duchu, niż można by się było spodziewać!

Zobacz także

Mistrzostwa świata w Excelu

Zadanie jest niełatwe. Zawodnicy otrzymują plik zawierający instrukcje, na podstawie których muszą stworzyć jak najwierniejsze kopie utworzonych wcześniej w programie plików. Zadanie nie ma limitu czasowego, punktowana jest za to dokładność. Kevin, pomimo tego, że jeszcze przed rokiem nie miał pojęcia o tym, jak działa Excel, z zadaniem poradził sobie bez większych problemów. Teraz planuje ponownie wystartować w mistrzostwach – tym razem w kategorii PowerPointa.

RadioZET.pl/źródło:WPTech/AG

Zobacz także