Zamknij

Orange wprowadza eSIM. Jak działa nowe rozwiązanie? Wszystko, co musicie wiedzieć

Redakcja
12.12.2018 22:40
Orange wprowadza eSIM. Jak działa nowe rozwiązanie? Wszystko, co musicie wiedzieć
fot. Shutterstock

eSIM to nowe rozwiązanie, które ma docelowo zastąpić tradycyjne karty SIM. Na czym polega nowa technologia i kto może już z niej korzystać? Orange Polska właśnie ogłosiła wdrożenie nowości do swojej oferty.

eSIM - co to jest?

eSIM ma zastąpić przestarzałe już zdaniem wielu tradycyjne karty SIM. Nowy standard zakłada wbudowaną w urządzenie na stałe kartę, której ustawienia możemy potem zmieniać w zależności od potrzeb. Wirtualna karta jest po prostu pobierana przez internet na np. smartfona, które posiada wbudowaną funkcje eSIM. Jak zapewnia operator, po pobraniu karty eSIM z usług takich jak połączenia głosowe, SMS, MMS czy internetu mobilnego będziemy mogli korzystać w taki sam sposób, jak użytkownicy zwykłych kart SIM.

esimorange
fot. Orange Polska

LEPIEJ WIEDZIEĆ WIĘCEJ:

Orange Polska wprowadza eSIM

Nowe rozwiązanie jest już dostępne dla klientów Orange Polska - ale wyłącznie użytkowników smartfonów. Z czasem operator planuje wdrożyć eSIM także na inne urządzenia, takie jak np. smartwatche czy tablety. Kartę eSIM można pobrać za pomocą kodu QR. Po otrzymaniu go od Orange należy aktywować go poprzez zeskanowanie. Kartę możecie wymienić bezpłatnie (do pierwszych 5 razy) w jednym z salonów operatora. Jeśli jednak nie macie czasu na osobistą wizytę, wymiany dokonacie też za pośrednictwem serwisu Mój Orange oraz infolinię operatora. Rozwiązanie jest dostępne zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. 

Więcej informacji znajdziecie na stronie Orange Polska.

RadioZET.pl/AG

SPRAWDŹ TEŻ: