Zamknij

Orlen Pay już w Polsce. Jak z niego korzystać?

Redakcja
29.10.2018 13:58
Orlen Pay już w Polsce. Jak z niego korzystać?
fot. Orlen mat. prasowe

Zapowiadana możliwość płacenia smartfonem za paliwo i zakupy na stacjach Orlen już w Polsce! Sprawdziliśmy, jak działa Orlen Pay. 

Orlen Pay: za paliwo zapłać smartfonem

Do aplikacji Orlen Mobile wprowadzono zapowiadaną na początku wakacji funkcję. Dzięki Orlen Pay za paliwo, a także zakupy dokonane na stacjach sieci Orlen będziecie mogli zapłacić za pomocą smartfona. System szybkich płatności jest w tym przypadku obsługiwany przez Przelewy24, co gwarantuje bezpieczne i szybkie uregulowanie należności bez konieczności wysiadania z samochodu.

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Jak działa Orlen Pay?

Idealne rozwiązanie dla tych, którym kolejki do kasy i pytania w stylu „czy zbiera pan/i punkty” nie są na rękę, jest w dodatku niezwykle proste w obsłudze. Wszystko, co musicie zrobić, to zainstalować aplikację Orlen Mobile i utworzyć w niej własne konto. Uwaga, świetna wiadomość dla właścicieli firm – jeśli założycie konto firmowe, będziecie mogli od razu uzyskiwać za jego pomocą także faktury VAT. Kolejnym krokiem jest wybór karty, za pomocą której będziecie dokonywać płatności. Aplikacja obsługuje zarówno karty VISA, jak i Mastercard. Niestety, jeszcze nie na wszystkich stacjach zapłacimy za pośrednictwem Orlen Pay. Sieć nadal testuje nowe rozwiązanie, aby zapewnić jego płynne działanie. Jak sprawdzić, czy na danej stacji istnieje taka możliwość? Szukać trzeba specjalnego kodu QR na dystrybutorach paliwowych. 

Zobacz także

orlen
fot. Orlen mat. prasowe

Jeśli taki kod, jak na zdjęciu powyżej, znajduje się na dystrybutorze, wystarczy go zeskanować, aby resztę płatności dokonać już za pomocą aplikacji. Proste i szybkie!

Aplikację Orlen Mobile przygotowano w wersji zarówno na iOS, jak i Androida.

RadioZET.pl/źródło:KomputerŚwiat/AG

Zobacz także