Zamknij

Ostrzeżcie bliskich i znajomych! Stare oszustwo SMS „Centrum Gier Online” powróciło

Redakcja
30.08.2018 16:29
Ostrzeżcie bliskich i znajomych! Stare oszustwo SMS „Centrum Gier Online” powróciło
fot. Pixabay

Tym razem atak został skierowany bezpośrednio do polskich użytkowników. Ofiarą oszustwa padają najczęściej osoby nieobeznane z technologią – złodzieje wyłudzają od nich dane do bankowości elektronicznej.

Uważajcie na takie smsy!

Oszustwo nie jest nowe – już w lutym tego roku eksperci z portalu Niebezpiecznik.pl ostrzegali przed starą metodą wyłudzania danych do bankowości elektronicznej za pomocą fałszywych smsów. Teraz oszuści udoskonalili atak „Centrum Gier Online”. Ofiary dostają najpierw smsa z internetowej bramki informującego o płatnej subskrypcji Centrum Gier Online. Aby z niej zrezygnować, użytkownicy mają się zalogować na podaną stronę. 

Zobacz także

Atak „Centrum Gier Online” powraca

Po wejściu na fałszywą stronę niczego nieświadoma ofiara jest proszona o podanie swojego numeru telefonu, a także operatora. Kiedy jednak będzie próbować dezaktywować subskrypcję, zostanie poinformowana o obciążeniu konta i konieczności regulacji zobowiązania. Następny krok wzbudziłby podejrzenia większości użytkowników, jednak osoby, które rzadko korzystają z sieci, mogą niestety dać się nabrać. Ofiary są bowiem proszone o podanie loginu i hasła do konta bankowego, numeru PESEL, a nawet nazwiska panieńskiego matki. 

Zobacz także

Atak powraca pod różnymi domenami

Ci, którzy uwierzą oszustom i podzielą się swoimi danymi, mogą stracić wszystkie pieniądze, jakie mają na koncie. Mając takie informacje i korzystając z aktywowanego potwierdzania przelewów kodem sms z banku, oszuści nie będą mieć najmniejszego problemu z pozbawianiem ofiary środków do życia. Atak powraca pod różnymi domenami, więc to raczej nie ostatni raz, kiedy będziemy mieć styczność z metodą sms „Centrum Gier Online”. Ostrzeżcie bliskich i znajomych!

RadioZET.pl/źródło:KomputerŚwiat/AG

Zobacz także