Zamknij

Pierwszy komputer Apple trafił na aukcję. Wciąż działa!

Redakcja
11.06.2018 16:10
Pierwszy komputer Apple trafił na aukcję. Wciąż działa!
fot. Charity Buzz mat. prasowe

Ta aukcja to prawdziwa gratka dla wielbicieli retro elektroniki. Pierwszy komputer Apple trafił pod młotek. Pomimo upływu lat urządzenie wciąż pozostaje sprawne! To się nazywa jakość.

Pierwszy komputer osobisty Apple wystawiono na sprzedaż

Fani retro elektroniki marzą o tym, aby w ich kolekcji znalazł się taki okaz. Duston 2 to pierwszy model komputera osobistego marki ze słynnym jabłuszkiem. Nadgryziony zębem czasu? Nic podobnego! Komputer pomimo upływu lat wciąż działa bez zarzutu, wprawiając krytyków „pozerskiej” firmy w zdumienie. Jego wartość wyceniono aż na 600 tys. dolarów.

charitybuzz

Wartość urządzenia wyceniono na 600 tys. dolarów

Pierwsza seria komputerów Apple to już legenda. W serii Apple I wypuszczono dwieście modeli urządzeń, wśród których znalazła się także wystawiona na aukcję 42-letnia maszyna. Szacuje się, że do dziś przetrwało tylko około 60 egzemplarzy z kultowej serii, dobrze zachowany Duston 2 to więc prawdziwy rarytas. Wyprodukowano go w 1976 roku – jakością może więc „zawstydzić” niejeden nowoczesny model. Aukcja potrwa jeszcze do 21 czerwca. Najwyższa złożona oferta wynosi aktualnie 90 tys. dolarów.

RadioZET.pl/AG