Zamknij

Podróżujecie na Sylwestra? W pociągach Pendolino jest już internet

Redakcja
31.12.2018 17:29
Podróżujecie na Sylwestra? W pociągach Pendolino jest już internet
fot. PKP Intercity mat. prasowe

Gotowi na Sylwestra? Po wielu obietnicach Intercity zapewniło wreszcie podróżującym pociągami Pendolino dostęp do internetu. Na jakich zasadach można z niego korzystać?

W Pendolino można już korzystać z WiFi

Sieć WiFi jest dostępna w pierwszym składzie pociągów Pendolino. Intercity obiecywało to podróżującym od dawna, jednak dopiero od 28 grudnia 2018 roku dostęp do internetu na pokładzie pociągów stał się faktem. Na razie w routery wyposażono już pierwszy skład Pendolino. Docelowo instalacja ma zostać przeprowadzona we wszystkich 20 składach pociągów. Z internetu będziecie mogli skorzystać już podczas dzisiejszych przejazdów, oczywiście nieodpłatnie.

Zobacz także

Zobacz także

shutterstock_1268341471
fot. Shutterstock

Czy w Pendolino jest już internet?

Internet w Pendolino miał pojawić się już 5 lat temu, jednak PKP Intercity nie wpisało wymagania jego zapewnienia do przetargu na produkcję pociągów, z czego każdy kosztował około 20 milionów euro. Podpisany obecnie kontrakt na montaż WiFi, opiewający na kwotę 31,7 milionów złotych ma już jednak definitywnie rozwiązać ten problem. Firma Alstom, która podejmie się tego zadania ma też przez kolejnych 5 lat odpowiadać za serwisowanie zainstalowanych routerów. O możliwość oglądania filmów czy pracy podczas przejazdów nie trzeba się więc już będzie od teraz martwić.

RadioZET.pl/źródło:WPTech/AG

Zobacz także

Zobacz także