Zamknij

Poważny BŁĄD na Messengerze. Hakerzy mieli wgląd w wasze konwersacje

Redakcja
08.03.2019 20:31
Poważny BŁĄD na Messengerze. Hakerzy mieli wgląd w wasze konwersacje
fot. Shutterstock

Błąd na Messengerze pozwolił hakerom sprawdzać, z kim rozmawiają użytkownicy. Choć treść konwersacji pozostawała niedostępna, listę rozmówców można było wydobyć z komunikatora za pomocą prostego sposobu. Facebook już zapowiedział prace nad naprawieniem usterki oraz podał jej przyczynę. 

Awaria Messengera

Jak ujawnili dziennikarze serwisu Gizmodo, poważny błąd na Messengerze ponownie naraził użytkowników Facebooka na naruszenie ich prywatności. Usterka, związana z nieprawidłowym funkcjonowaniem elementów iframe sprawiła, że hakerom wystarczył jeden prosty sposób, aby uzyskać wgląd do listy prowadzonych przez użytkowników komunikatora rozmów. Jak udało się ustalić pracownikowi firmy Imperva, specjalizującej się w cyberbezpieczeństwie, wystarczyło kliknięcie w jeden link, aby udostępnić hakerom swoją listę rozmówców. Hakerzy mogli bowiem wykorzystać błąd, wysyłając użytkownikom link do złośliwej strony. Jej otwarcie skutkowało otwarciem i innego, niewidocznego już dla użytkowników okna, dzięki któremu przestępcy mogli podejrzeć, z kim ci rozmawiają na Messengerze. Jak jednak uspokajają eksperci firmy, widoczna była jedynie lista rozmów, a nie sama ich treść.

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Facebook pracuje nad naprawą usterki

Poinformowani o luce w zabezpieczeniach komunikatora przedstawiciele Facebooka zapewniają, że pracują już nad naprawą błędu. Jednocześnie podkreślają jednak, że błąd nie dotyczy wyłącznie Messengera, ale sposobu, w jaki przeglądarki internetowe obsługują treści osadzone w stronach www. "Wydaliśmy już stosowne rekomendacje dotyczące zabezpieczeń dla twórców przeglądarek, aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości. Jednocześnie zaktualizowaliśmy aplikację Messengera do wersji, w której problem już rozwiązano" - tłumaczył przedstawiciel giganta w wydanym dla serwisu oświadczeniu.

RadioZET.pl/źródło:Gizmodo;BusinessInsider/AG

Zobacz także

Zobacz także