Zamknij

Praca marzeń? Wyspa na kanale la Manche poszukuje opiekuna. Dacie radę bez internetu?

Redakcja
27.02.2019 23:12
wyspa
fot. Shutterstock

Brak dostępu do internetu, radia czy telewizji to jedne z głównych wyzwań, jakie stoją przed nowym opiekunem wyspy na kanale la Manche. Poprzedni mieszkał tam przez aż 14 lat, we wrześniu 2019 roku planuje jednak opuścić wyspę. Marzy wam się urokliwa, pełna zieleni samotnia? Sprawdźcie, jakie wymagania trzeba spełnić, aby otrzymać tę pracę. 

Wyspa poszukuje śmiałka gotowego, aby się nią zaopiekować

I to nie byle jaka wyspa - Lihou, położona na archipelagu Guernsey podlega Wielkiej Brytanii, choć nie należy do Unii Europejskiej. Teren o powierzchni 15,6 hektara należy do prywatnych właścicieli. Na wyspie znajdują się pozostałości zabytkowego klasztoru z XII wieku oraz naturalnie wyżłobiony "basen" i dom, w którym mieszka opiekun wyspy oraz okazjonalni turyści. Po 14 latach pracy dotychczasowy postanowił jednak opuścić Lihou, do czego ma dojść już we wrześniu 2019 roku. Stąd poszukiwana jest kolejna dobra dusza, która otoczy wyspę troskliwą opieką.

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

Wyspa Lihou

Wymagania nie są zbyt wygórowane, jednak jest ich kilka. Jak podane jest w ogłoszeniu, nowy opiekun wyspy musi "lubić traktory, ptaki wodne oraz mieć własną działalność gospodarczą oraz prawo pobytu na Guernsey". To drugie będzie dosyć istotne, bowiem wyspa jest domem dla ponad 150 rzadkich gatunków ptaków, z czego wiele jest uznawanych za zagrożone wyginięciem. Do pozostałych obowiązków opiekuna Lihou będzie również należeć obsługa turystów, przyjeżdżających na wyspę w poszukiwaniu samotności i uroków przyrody. Koszt takiej przyjemności? Około 1400 złotych za noc...Jeśli ktoś z was marzy więc o izolacji wśród piękna zieleni, może lepiej rozważyć nową posadę niż szybki wypad na weekend.

RadioZET.pl/źródło:Rzeczpospolita;Donald.pl;BBC/AG

Zobacz także

Zobacz także