Zamknij

Premiera Galaxy Fold coraz bliżej. Wiemy, jak będzie wyglądał składany smartfon Samsunga [ZDJĘCIA]

Redakcja
20.02.2019 16:34
Premiera Galaxy Fold coraz bliżej. Wiemy, jak będzie wyglądał składany smartfon Samsunga [ZDJĘCIA]
fot. Let's Go Digital/Samsung

Pierwszy smartfon Samsunga ze składanym ekranem, łączący w sobie funkcjonalności telefonu i tabletu może być przełomem na rynku. Według najnowszych przecieków model ma otrzymać nazwę Galaxy Fold, a jego premiera została zaplanowana na drugi kwartał 2019 roku. Co jeszcze wiemy o intrygującej nowości? Pojawiły się już pierwsze rendery prezentujące, jak może wyglądać smartfon wyposażony w 7,3-calowy wyświetlacz Infinity Flex.

Samsung Galaxy Fold 2019

Spekulacjom nie było końca, ale według najnowszych przecieków jedna z najgorętszych nowości tego roku na rynku smartfonów ma otrzymać nazwę Galaxy Fold. Mowa oczywiście o pierwszym modelu Samsunga, który zostanie wyposażony w 7,3-calowy, składany wyświetlacz Infinity Flex.

Smartfon nie tylko będzie łączył funkcjonalności tabletu oraz telefonu, ale ma też wyróżniać się niezwykłą trwałością składanego ekranu. Choć Galaxy Fold będzie prawdopodobnie znacznie grubszy od modeli, do których przyzwyczaił nas koreański producent w ostatnich latach, eksperci już zacierają ręce w oczekiwaniu na intrygującą nowość. Serwis Let's Go Digital posunął się nawet o krok dalej i opublikował rendery, na których możemy podejrzeć, jak będzie wyglądał telefon po złożeniu oraz rozłożeniu. 

samsung-foldable-1024x676
fot. Let's Go Digital/ Samsung

Zobacz także

Zobacz także

Składany telefon Samsunga

O Galaxy Fold na razie wiemy niewiele więcej. Przecieki pozwalają jednak przypuszczać, że model zostanie wyposażony w procesor Snapdragon 855 z 12 GB pamięci. Dostępne mają być dwie wersje kolorystyczne: czarna oraz srebrna. Czy przypuszczenia się potwierdzą, zapewne dowiemy się w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

galaxy-smartphone-1024x914
fot. Let's Go Digital/ Samsung

Jedno jest pewne - telefon nie będzie należał do najtańszych. Sugerowana cena na rynku amerykańskim to aż 1500 dolarów. Trudno się dziwić - taka innowacja musi kosztować. Samsung od początku zapowiadał, że Galaxy Fold ma być bardziej formą przełomu technologicznego, niż komercyjnym sukcesem. Na ten z pewnością przyjdzie pora, kiedy nowość stanie się nowym standardem na rynku.

RadioZET.pl/źródło:Let'sGoDigital;Spider'sWeb/AG

Zobacz także

Zobacz także